Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Piotrowska-Oliwa: Virgin Mobile z P4 łączy już tylko sieć

Marta Rzeźnicka 25-09-2018, ostatnia aktualizacja 25-09-2018 14:59

Virgin Mobile Polska, wirtualny operator korzystający z sieci P4 w ubiegłym tygodniu stał się tzw. full MVNO - powiedziała na antenie telewizji rp.pl Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska.

- W zeszłym tygodniu staliśmy się jednym z największych Full MVNO w tej części Europy. Jesteśmy wpięci do infrastruktury P4 i to jedyne z czego będziemy korzystać. Cała obsługa klienta i strona biznesowa jest na naszej platformie IT. Nikt tego w Polsce i Europie nie ma na taką skalę. To nam daje dużą elastyczność - mówiła Piotrowska-Oliwa.

Według szefowej MVNO, rynek telekomunikacyjny jest w fazie stagnacji. - Widać, że obecnie klienci wydają więcej na coś, przy czym się z reguły ograniczali, np. na telefony. Operatorzy już jakiś czas temu odeszli od subsydiowania telefonów. Wolą dać możliwość pójścia do dużych sieci AGD i kupienia go oddzielnie. Klientów stać na droższe i lepsze modele – powiedziała prezes Virgin Mobile.

Oceniła przy tym też, że tylko 40 proc. użytkowników smartfonów w ogóle korzysta z internetu. Dla innych jest to tylko gadżet do pokazania.

Piotrowska-Oliwa podkreśliła, że polski klient jest bardzo wymagający. - On się przyzwyczaił, że jest tanio i w ramach tego dostaje coraz więcej. A operatorzy muszą mieć pieniądze, żeby inwestować w nowe technologie. One nie pochodzą z sejfu w gabinecie prezesa czy kopalni złota - stwierdziła.

O przenoszących się z sieci do sieci powiedziała: - Klienci nadal są w stanie zmienić operatora nawet za oszczędność rzędu 1 zł miesięcznie. Cena nadal jest najważniejsza – mówiła. - Klienci cały czas wędrują, ale coraz częściej doświadczają syndromu „zielonej trawy". - Trawa u sąsiada zawsze wydaje się bardziej zielona. Klienci już wiedzą, że to, co się liczy to obsługa klienta i prostota oferty. Cenowo rynek jest bardzo porównywalny – stwierdziła  Piotrowska-Oliwa.

- Na Zachodzie jeśli chce się mieć niższe ceny korzysta się z przestarzałych technologii jak 3G. Jeżeli chce się mieć internet LTE, trzeba za to zapłacić dodatkowo – dodała.

Pośrednio opowiedziała się za budową jednej infrastruktury dla operatorów komórkowych.

- W powietrzu wisi pytanie: po co budować odrębne sieci, jeżeli można zbudować jedną, która będzie wykorzystywana przez wszystkich operatorów na takich samych warunkach. - Fajnie mieć swoje imperium technologiczne, tylko po co wydawać pieniądze na infrastrukturę – stwierdziła.

Według niej w tym roku Virgin Mobile Polska może wypracować 120 mln zł przychodu, a w przyszłym roku powinna osiągnąć próg rentowności.

P4 ma opcję zakupu udziałów w Virgin Mobile Polska.

Przeczytaj więcej o:  P4 , piotrowska-oliwa , play , Virgin Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common