Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

CPPC rozstrzygnęło drugą rundę trzeciego konkursu

ziu 18-03-2019, ostatnia aktualizacja 18-03-2019 15:20

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło wyniki drugiej tury trzeciego konkursu o dotacje do budowy sieci szerokopasmowego dostępu do internetu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Jak pisaliśmy, w turze tej do wzięcia było około 143 mln zł, a beneficjenci mogli starać się o dotacje do budowy sieci na trzech obszarach: krakowskim, nyskim i opolskim, którymi nikt nie interesował się w pierwszej turze tego naboru.

O rozstrzygnięciu pierwszej tury pisaliśmy tutaj.

CPPC podało, że w rundzie drugiej wystartowały 4  podmioty, które złożyły w sumie 7 wniosków o dofinansowanie. Zwycięzcy to Fibee I (spółka z grupy Inea), która zbuduje sieć na obszarze krakowskim przy udziale dotacji blisko 50 mln zł, G-Net, który zbuduje sieć na obszarze nyskim ze wsparciem 41,3 mln zł oraz Czarnet, który wygrał obszar opolski i 47,2 mln zł dotacji.

Na obszar krakowski drugą co do atrakcyjności ofertę złożył Tauron Obsługa Klienta. Na obszarze nyskim G-Net wygrał w kolejności z Fibee I i Tauronem, a na obszarze opolskim w kolejności ofertę złożyła... Fibee I.

Konkurencja między nimi sprawiła, że zaoszczędzono kilka milionów złotych i dotacja wyniesie około 138,4 mln zł.

Beneficjenci dotacji zadeklarowali, że zbudują sieć NGA (minimum 30 Mb/s) obejmującą 87,47 tys. gospodarstw domowych, co przekracza minimum wskazane w konkursie i stanowi 162 proc. minimalnej liczby z konkursowej dokumentacji.

Operatorzy zapewnią także zasięg sieci minimum 100 Mb/s w 371 lokalizacjach, w których znajduje się 483 szkół.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , konkursy internetowe , NGA , POPC

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common