Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Trzeci konkurs 1. Osi POPC: kto startuje w II rundzie

Urszula Zielińska 06-02-2019, ostatnia aktualizacja 06-02-2019 14:51

Dziś o północy mija termin na składanie wniosków w drugiej rundzie trzeciego konkursu na dotacje do budowy sieci szerokopasmowego dostępu do internetu zorganizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Do wzięcia w tej rundzie jest 143 mln zł, a pieniądze te mają wesprzeć inwestycje na trzech obszarach pozbawionych sieci o standardzie NGA (minimum 30 Mb/s).

CPPC nie zdradza, kto złożył już wnioski. Dyrektor Eliza Pogorzelska w odpowiedzi na pytania rpkom.pl podała tylko, że widoczny jest ruch w aplikacji do składania dokumentów drogą elektroniczną.

- Odnotowujemy ruch w aplikacji do składania wniosków zarówno w zakresie rejestrowania się podmiotów telekomunikacyjnych, jak i w zakresie przesyłania już gotowych aplikacji. W dniu jutrzejszym ostatecznie okaże się, jak duża była subskrypcja w obecnie trwającej rundzie konkursu - odpisała nam dyrektor departamentu wdrażania projektów szerokopasmowych w CPPC.

W pierwszej rundzie konkursu CPPC rozdysponowywało 1,94 mld zł, a operatorzy uzyskali ostatecznie około 1,64 mld zł.

Lista zwycięzców jest tutaj.

Z największym rozmachem wystartowała Grupa Inei wspierana przez P4, operatora sieci Play. Ich wehikuły Fibee I i Fibee IV (P4 ma mniejszościowy udział) uzyskały prawie 1,2 mld zł wsparcia.

Istotnym beneficjentem w pierwszej rundzie została także Grupa Tauronu.

Jak poinformował w odpowiedzi na pytanie rpkom.pl Janusz Kosiński, prezes Inei, grupa złożyła wnioski w trwającej rundzie i stara się o dotacje do wszystkich trzech obszarów do zagospodarowania.

Są to dwa podregiony w województwie opolskim (nyski, opolski) oraz jeden obszar w województwie małopolskim (krakowski, część A i B). Jest tam w sumie nieco ponad 98 tys. gospodarstw domowych oraz 371 szkół bez sieci NGA.

Jest możliwe, że w tej rundzie, podobnie jak w pierwszej, wystartowała także Grupa Nexery, czyli konsorcjum Nokii i funduszu Infracapital. Poprzednio formalnie wnioski złożyła powiązana z Nexerą spółka Balmoso Investments. Wygrała dotację 78 mln zł do budowy sieci na jednym z obszarów.

Wiemy już, że podobnie jak w pierwszej rundzie, także i w drugiej, udziału w konkursie nie wziął Orange Polska.

Zgodnie z warunkami konkursu, beneficjenci konkursu powinni objąć zasięgiem sieci minimum 53,88 tys. gospodarstw domowych w ciągu 36 miesięcy.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , INEA , Nexera , Orange , P4 , POPC

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common