Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

SferaNET podpisała list intencyjny z inwestorem branżowym

Urszula Zielińska 30-09-2018, ostatnia aktualizacja 30-09-2018 19:58

Dostawca usług telekomunikacyjnych z Bielska-Białej SferaNet i jej dwaj główni akcjonariusze - Piotr Londzin i Henryk Wizner - podpisali 28 października list intencyjny z inwestorem branżowym - podał operator.

SferaNET nie ujawniła kim jest inwestor. Poinformowała jedynie, że jest to firma świadcząca klientom indywidualnym i firmom usługi dostępu do internetu, telefonii stacjonarnej oraz cyfrowej telewizji kablowej.

List przewiduje, że jego strony będą współpracować przy realizacji wartego kilkadziesiąt milionów złotych projektu "Sieć szerokopasmowa w powiecie bielskim i cieszyńskim", na realizację którego SferNET pozyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Inwestor miałby również objąć nowe akcje tej firmy pozwalające mu na przejęcie kontroli nad SferaNET i pożyczyć jej pieniądze na realizację planów inwestycyjnych.

List intencyjny pozwala inwestorowi na badanie formalno-prawne ISP.

Według zarządu, za wyjątkiem postanowień odnoszących się do zachowania poufności, kosztów i wydatków oraz prawa właściwego, postanowienia listu intencyjnego nie stanowią wiążacej umowy.

W świetle przepisów giełdowych znaczącym inwestorem w SferaNET jest firma teleinformatyczna 3S, posiadająca 5 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

Plan finansowy ISP na ten rok zakłada wypracowanie 5,4 mln zł przychodu i 1,1 mln zł EBITDA. Dla porównania w 2017 r. spółka zanotowała 4,1 mln zł przychodu oraz 1,04 mln zł EBITDA.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , internet , isp , operatorzy , POPC , SferaNet

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common