Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange skorzysta z sieci Inei w modelu BSA

Urszula Zielińska 07-08-2018, ostatnia aktualizacja 07-08-2018 10:29

Grupa Inea i Orange Polska poinformowały dziś, że podpisały umowę, na mocy której gigant będzie korzystać z infrastruktury wielkopolskiego operatora w modelu BSA (ang. bitstream access). To kolejny etap kooperacji telekomunikacyjnych firm. Do tej pory Inea udostępniała swoją sieć w modelu LLU.

Jak podały firmy, za sprawą podpisanej umowy, Orange uzyskał dostęp do kolejnych 40 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce (w tym w Poznaniu i powiecie), zarówno w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych.

Gigant zapowiada, że zacznie świadczyć usługi w nadchodzących tygodniach, a w modelu BSA skorzystać może z sieci o zasięgu maksymalnie 150 tys. gospodarstw domowych.

Ogółem zaś - bez względu na model kooperacji - Inea umożliwi Orange dotarcie do ponad 370 tys. domostw.

Według poznańskiego operatora, opłaty za dostęp BSA do jej sieci będą zależały od rodzaju zabudowy oraz liczby aktywnych klientów. - Strategia otwartej infrastruktury ma na celu maksymalnie efektywne wykorzystanie naszej sieci światłowodowej. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych operatorów – brzmi wypowiedź Michała Bartkowiaka, członka zarządu Inei w komunikacie prasowym.

W końcu czerwca, w zasięgu usług światłowodowych Orange Polska było 2,92 mln gospodarstw domowych. W kwartale zakończonym 30 czerwca zasięg ten powiększył się o 228 tys. domostw, z czego 42 tys. pozostawało w zasięgu innych operatorów takich jak Inea.

Orange podaje, że obecnie zasięg jego FTTH to około 3 mln gospodarstw domowych. Używa sieci około 20 podmiotów.

Przeczytaj więcej o:  BSA , INEA , Orange , światłowód

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common