Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Pierwsze wyniki III konkursu 1. osi POPC: cztery obszary dla Inei i Play

Urszula Zielińska 30-06-2018, ostatnia aktualizacja 30-06-2018 17:38

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło w piątek publikację wyników trzeciego już konkursu na dotacje unijne do budowy sieci szerokopasmowgo dostępu do internetu z 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Nieco ponad 178 mln zł dotacji przypadło spółkom celowym utworzonym przez Grupę Inei (konkretnie przez firmę Easyhost) i P4, operatora sieci Play: Fibee I i Fibee IV. Jak tłumaczy Wanda Buk, dyrektor CPPC, rozstrzygnięcie było możliwe, ponieważ obszarami, których ono dotyczy nie interesował się żaden inny podmiot (wpłynęły tylko wnioski Fibee).

Jeśli beneficjenci podpiszą umowy z CPPC powstaną sieci dostępowe na dwóch obszarach włocławskich, głogowsko-legnickim oraz chełmsko-zamojskim (cz. B1).

CPPC nie podało ile gospodarstw domowych i szkół zobowiązały się objąć siecią wygrane firmy. Minimalna liczba domostw do podłączenia na wymienionych terenach to około 52 tys..

Być może jednak inwestorzy zaproponowali wyższą liczbę. Po sumie dotacji widać, że obawiali się konkurencji: mogli starać się o więcej środków publicznych (w sumie ponad 240 mln zł), a tego najwyraźniej nie zrobili.

Wyniki konkursu, w którym nie startuje tym razem główny beneficjent poprzednich dwóch - Orange Polska - spływać będą do końca lipca. Jak pisaliśmy, Inea i Play grają o wszystko. Na dużej części obszarów sieć chciałby budować też Tauron. Ważnym uczestnikiem konkursu jest także Nexera, konsorcjum Nokii i funduszu Infracapital.

 

Przeczytaj więcej o:  CPPC , INEA , internet , play , POPC , Wanda Buk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common