Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Termin na wnioski w III konkursie o dotacje do sieci NGA przesunięty

Urszula Zielińska 29-03-2018, ostatnia aktualizacja 29-03-2018 08:46

Centrum Projektów Polska Cyfrowa poinformowało, że przesuwa termin na składanie wniosków o dotacje do budowy sieci szerokopasmowego dostępu do internetu w tzw. III Konkursie 1 Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ze względu na duże zainteresowanie.

Pierwotnie chętni mieli czas na składanie wniosków do 20 kwietnia. Nowy termin to 11 maja.

Zgodnie z treścią ogłoszonego w ubiegłym roku konkursu, jest w nim do wzięcia prawie 1,94 mld zł. Ponieważ operatorzy będą budować teraz sieci na obszarach mniej atrakcyjnych niż  przy pierwszych dwóch konkursach, udział wkładu własnego został ograniczony do średnio 15 proc.

Z dużych graczy, zainteresowani konkursem będą z dużym prawdopodobieństwem Orange Polska, Nexera (konsorcjum Infracapital i Nokii) oraz Grupa Inea. Pytanie, czy Inea, która zamierza utworzyć spółkę z P4 (sieć Play) nie będzie współpracować z komórkową siecią przy tej okazji. Firmy te nie podają nadal, na czym polegać będzie ich wspólny biznes dla każdej ze stron.

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska pytany o to mówił dziennikarzom w Barcelonie, że telekom analizuje taką możliwość, ale wcześniej podawał, że firma budować sieci nie zamierza.

Udział w konkursie rozważał wcześniej Exatel.

W ramach tego konkursu, beneficjenci mają podłączyć przynajmniej 0,46 mln gospodarstw domowych do sieci o prędkości minimum 30 Mb/s. Maksymalnie mogą zaś objąć zasięgiem sieci NGA około 0,85 mln domostw. Do podłączenia jest też około 2,6 tys. szkół.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , polska cyfrowa , POPC , Wanda Buk

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common