Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Oppo startuje w Polsce 31 stycznia

Marta Rzeźnicka 09-01-2019, ostatnia aktualizacja 09-01-2019 08:28

Oppo, chiński producent urządzeń mobilnych, głównie smartfonów, podał datę debiutu na polskim rynku. Jak poinformowała agencja MSL Group, stanie się to 31 stycznia.

W tym samym miesiącu marka zadebiutuje w Wielkiej Brytanii i w Turcji.

"Wejście producenta na kolejne europejskie rynki oraz nowe umowy z partnerami takimi jak NTT, ABC Data, TelForceOne oraz głównym dystrybutorem AB, zapewnią Polakom szeroki dostęp do wyjątkowej technologii zamkniętych w pięknie zaprojektowanych urządzeniach mobilnych OPPO" - czytamy w informacji prasowej.

Według danych IDC, w 2018 roku Oppo zajmowało 5. miejsce na światowym rynku smartfonów pod względem liczby sprzedawanych co kwartał inteligentnych telefonów. W III kw. ub.r. udział marki w rynku szacowany był na 8,4 proc., co oznaczało, że w ciągu trzech miesięcy sprzedać się mogło prawie 30 mln  urządzeń.

Oppo, podobnie jak inne chińskie firmy zaczynało podbój rynku od rodzimego kraju. W ubiegłym roku doświadczyło spowolnienia na azjatyckich rynkach.

Według IDC, sprzedaż smartfonów na świecie w 2018 roku miała spaść o 3 proc. Polska pozostawała zaś rynkiem rosnącym.

Przeczytaj więcej o:  huawei , OPPO , smartfony , Xiaomi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common