Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 8 sierpnia

08-08-2016, ostatnia aktualizacja 08-08-2016 07:30

Internet nie zapomina? Według badań Gemiusa, nikt już nie pamięta o Merlin.pl. Najpopularniejsze marki w polskim e-handlu to Allegro, kojarzone przez 69 proc. Polaków (szykowane właśnie na sprzedaż za 3 mld zł) i kontrolowany przez Allegro OLX — ten serwis wskazuje 28 proc. osób.

https://pulsbiznesu.pb.pl/premium/4610694,19441,allegro-na-tropie-merlin-w-oddali (dostęp płatny)

Dolina Krzemowa nakręca apetyt

Szkolenia, praca zdalna, polisa na życie — jakimi bonusami polscy pracodawcy kuszą informatyków? Wszyscy mówią o bajońskich zarobkach menedżerów i specjalistów IT. Rzadziej słychać o ich świadczeniach pozapłacowych.

https://pulsbiznesu.pb.pl/premium/4610684,6425,dolina-krzemowa-nakreca-apetyt (dostęp płatny)

Xiaomi testuje zestaw VR

Chiński producent elektroniki użytkowej, koncern Xiaomi, zaprezentował swój pierwszy zestaw do wirtualnej rzeczywistości (VR), dołączając do HTC i Samsunga — poinformował CNBC. Urządzenie, nazwane Mi VR Play, będzie wspierać szeroką gamę smartfonów o przekątnej ekranu od 4,7 do 5,7 cali.

https://pulsbiznesu.pb.pl/premium/4610669,31818,xiaomi-testuje-zestaw-vr (dostęp płatny)

Państwowy komputer pirackie programy

Aż 48 proc. oprogramowania w Polsce jest używane bez licencji — wynika z badania BSA Global Software Survey. Zdarza się to coraz częściej… w przetargach publicznych. Według danych BSA, w latach 2015 i 2016 ujawniono ponad 20 przypadków, w których polskie instytucje rządowe padły ofiarą podrobionego oprogramowania. W lipcu 2016 r. warmińsko- -mazurska policja zabezpieczyła 188 zestawów komputerowych dostarczonych w ramach jednego z przetargów.

https://pulsbiznesu.pb.pl/premium/4610668,41636,panstwowy-komputer-pirackie-programy

(dostęp płatny)

 

Rzeczpospolita

Kablówki przeganiają telekomy w sieci

Kablówki prawdopodobnie właśnie wyprzedzają dostawców telefonii pod względem liczby abonentów szerokopasmowego Internetu. Na rynku stacjonarnego dostępu do Internetu coraz silniejszą pozycję mają telewizje kablowe. Podczas gdy Orange Polska i Netia, które wyrosły z usług telefonicznych, tracą abonentów szerokopasmowego dostępu, ich konkurenci konsekwentnie pod tym względem rosną.

...

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rpkom.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common