Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Duńczyk u sterów Beyond.pl

Urszula Zielińska 01-10-2019, ostatnia aktualizacja 01-10-2019 11:36

Od 1 października prezesem Beyond.pl, poznańskiego centrum przetwarzania danych należącego do portfela Sebastiana Kulczyka jest Duńczyk Claes Meyer zu Allendorf.

Jak poinformowało Beyond.pl, zadaniem menedżera związanego z branżą IT od 20 lat, będzie przygotowanie nowej strategii dla spółki.

Michał Grzybkowski, jej dotychczasowy prezes pozostał w zarządzie i - jak czytamy - ma skoncentrować się na technologicznym rozwoju operatora centrów danych.

– Proces wyboru nowego prezesa Beyond.pl trwał dwa lata. Dużym wyzwaniem było znalezienie menadżera, lidera, którego profil zawodowy tak dobrze wpisuje się w nakreślony przez akcjonariuszy długoterminowy plan rozwoju firmy - podkreśla Grzybkowski cytowany w komunikacie.

– Przychodzę do firmy w konkretnym celu. Chciałbym, żeby Beyond.pl dołączył do czołówki branży IT w tym segmencie, zarówno krajowej jaki międzynarodowej – deklaruje natomist Claes Meyer zu Allendorf.

Oprócz wymienionych osób, zarząd Beyond.pl tworzą Piotr Cegieła, członek zarządu ds. finansów i inwestycji oraz Bartłomiej Danek, członek zarządu ds. sprzedaży - do końca stycznia 2020 r.

Według prasowej notki, Claes Meyer zu Allendorf jest specjalistą z zakresu rozwiązań technologicznych, poczynając od fizycznych serwerów, łączności, magazynowania, baz danych oraz rozwiązań od wirtualizacji i aplikacji biznesowych. Związany był z takimi markami  technologicznymi jak HP, IBM, Oracle, Pure Storage, Huawei Technologies, Dell EMC, gdzie pełnił funkcje zarządcze i sprzedażowe.

Jest absolwent Copenhagen Business School. Prywatnie pasjonuje się wspinaczką skalną.

Przeczytaj więcej o:  Beyond.pl , kulczyk , prezes Beyond.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common