Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Tauron: projekty światłowodowe z POPC zrealizowane w 3 proc.

ziu 30-09-2019, ostatnia aktualizacja 30-09-2019 23:24

300 tys. zł wydał do tej pory  koncern Tauron, na realizację projektów budowy sieci światłowodowych przy udziale środków unijnych zgromadzonych w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa - wynika ze sprawozdania półrocznego energetycznej grupy. Stan zaawansowania prac, które mają zakończyć się w 2022 roku ocenia na 3 proc..

Tauron, a dokładniej jedna z jego spółek zależnych Tauron Obsługa Klienta to jeden z beneficjentów tzw. trzeciego konkursu na dotacje unijne do budowy sieci internetu o minimalnej prędkości 30 Mb/s. Konkurs ten został rozstrzygnięty ponad rok temu.

Grupa realizuje siedem projektów na terenie obszarów: Rybnickiego, Katowickiego i Tyskiego, Oświęcimskiego, Krakowskiego, Wałbrzyskiego A, Wałbrzyskiego B oraz Sosnowieckiego.

Jak podaje w raporcie, w I kwartale 2019 r. wybrano wykonawcę dla obszaru Katowice-Tychy (Atem Polska). Wykonawca przedstawił koncepcję realizacji prac. Z kolei w drugim kwartale 2019 r. wybrano wykonawców dla pozostałych obszarów.

Atem Polska buduje sieć na obszarach katowickim i tyskim oraz wałbrzyskim A. MZUM odpowiada za Sosnowiec i Wałbrzych B. Mediamo za Oświęcim, MX3 za Rybnik, a Zicom za Kraków i Tarnów.

Jak podała energetyczna grupa, w obszarze Katowice-Tychy została zatwierdzona koncepcja oraz przyjęto 12 projektów do realizacji w szkołach.

"Wykonano inwentaryzację szkół na wszystkich obszarach i przekazano aktualizację do Centrum Projektów Polska Cyfrowa" - czytamy także w sprawozdaniu.

Przeczytaj więcej o:  POPC , światłowody , tauron , Tauron Internet

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common