Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange ma telewizję hybrydową od Emitela

ziu 27-09-2019, ostatnia aktualizacja 27-09-2019 19:45

Emitel, który od lat świadczył Orange Polska usługi utrzymania platformy telewizji w protokole IP, dostarczył telekomowi platformę telewizji hybrydowej, łączącej funkcję telewizji IPTV i OTT. O zakończeniu wdrożenia, które trwało 8  miesięcy poinformował dziś.

"Zgodnie ze strategią Orange koncentruje się na budowaniu wartości, konwergencji usług i inwestycjach w światłowód. Oferta Orange Love rozwija się w kierunku budowy nowych pakietów dla klientów poszukujących bogatszych treści telewizyjnych – stąd potrzeba rozbudowy platformy telewizyjnej" - czytamy w komunikacie Emitela.

Za decyzją o poszerzeniu możliwości platformy IPTV przemawiać ma fakt, że segment ten jest obecnie jedynym segmentem płatnej TV, który notuje stałe i dynamiczne wzrosty.

- Rozwiązania dostarczone przez Emitel pozwoliły nam zaoferować naszym klientom całą gamę nowych usług. Dzięki Multinagrywarce nie umknie im ich ulubiony film, natomiast udoskonalona aplikacja Orange TV Go pozwala oglądać telewizję tam gdzie chcą i kiedy chcą. Możemy dostarczać także sygnał lepiej dostosowany do łącza jakim dysponuje klient – podaje przykłady nowych funkcji cytowana w komunikacie Ewelina Rabsztyn, dyrektor telewizji i kontentu w Orange.

Jak podał Emitel, stacja czołowa jest gotowa do dostarczenia ponad 230 serwisów w standardzie IPTV i OTT, w jakości SD, HD oraz UHD. Odpowiedzialność za utrzymanie nowej platformy oraz jej monitoring spoczywa na służbach technicznych Emitel.

W ramach usług, Emitel zapewnia również naziemny dosył sygnału do stacji czołowej oraz utrzymanie playout’ów telewizyjnych oraz usług EPG (ang. electronic programme guide).

Telekomunikacja Polska, poprzednik prawny Orange Polska sprzedała Emitela na rzecz funduszu private equity Montagu w 2011 r.. W grudniu 2013 r. Montagu sprzedał firmę Alinda Capital Partners, która jest jej właścicielem do dziś.

Emitel jest przede wszystkim operatorem sygnału radiowo-telewizyjnego.

Przeczytaj więcej o:  EmiTel , Orange Polska , telewizja hybrydowa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common