Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Google: Polska nowym regionem chmury, Operator Chmury Krajowej partnerem

Marta Rzeźnicka 27-09-2019, ostatnia aktualizacja 27-09-2019 12:31

Amerykański koncern Google i Operator Chmury Krajowej, podmiot należący do PKO BP oraz Grupy PFR poinformowali dziś oficjalnie o zawartej umowie, na mocy której OChK będzie mógł oferować klientom oprogramowanie i usługi Google zlokalizowane w tzw. chmurze obliczeniowej.

W kwietniu o zawarciu podobnej umowy z Google informował Orange Polska.

Google poinformował także, że Polska będzie kolejnym tzw. regionem chmurowym, czyli miejscem, w którym koncern buduje centra przetwarzania danych z serwerami, na których przechowywane są zarówno aplikacje, jak i dane ich użytkowników.

- 27 września w Polsce skończyła się epoka starych serwerowni i zaczyna się wielka migracja do chmury – powiedziała Magdalena Dziewguć, dyrektor ds. rozwoju Chmury Google w regionie Europy Środkowowschodniej.

"W ramach naszych działań w Polsce, otworzymy również region Google Cloud w Warszawie - czyli hub infrastruktury i oprogramowania dedykowany dla klientów biznesowych. Wraz ze stworzeniem nowego regionu, klienci Google Cloud, działający w Polsce i okolicznych krajach regionu, zyskają dostęp do infrastruktury zapewniającej szybki czas reakcji i wysoką wydajność pracy w chmurze oraz przetwarzania danych. Region ten będzie posiadał trzy strefy dostępowe, chroniąc przed zakłóceniami usług. Będzie też obsługiwał wszystkie kluczowe produkty w portfolio Google Cloud, m.in.: Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner i BigQuery" - podało biuro prasowe Google.

Jak zapowiedziano, w momencie otwarcia, region Google Cloud będzie wyposażony w 3 niezależne strefy dostępowe, gwarantujące wysoką dostępność i ochronę przed zakłóceniami w działaniu usług.

Nie podano dokładnego terminu otwarcia regionu Google Cloud. Według Thomasa Kuriana, prezesa Google Cloud, przygotowania zajmą kilka miesięcy.

Według Adama Malczaka, rzecznika Google w Polsce, trwają obecnie rozmowy z potencjalnymi partnerami, z których zasobów kolokacyjnych mógłby skorzystać koncern. Według rzecznika mogą być to zarówno gracze działające w skali globalnej, jak i lokalni.

"Rozwój infrastruktury cyfrowej to dla nas kluczowy obszar inwestycji, który zapewnia działanie wszystkich naszych produktów. Na całym świecie klienci Google Cloud mogą obecnie korzystać z 20 regionów i 61 stref dostępności. Gdy region w Warszawie zostanie uruchomiony, będzie częścią globalnej sieci całkowicie bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury" - podało Google.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  chmura obliczeniowa , data center , google , Operator Chmury Krajowej , PFR

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common