Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

6 września prezydent podpisał nowelizację Megaustawy

Marta Rzeźnicka 10-09-2019, ostatnia aktualizacja 10-09-2019 08:30

Prezydent Andrzej Duda 6 września podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju usługi i sieci telekomunikacyjnych oraz innych ustaw - poinformowała kancelaria prezydenta na stronie internetowej w poniedziałek, czyli trzy dni później.

Nowe przepisy co do zasady mają uprościć procedury i skrócić czas realizacji inwestycji w sieci szerokopasmowego dostępu do internetu.

Jak podaje ustawodawca, celem nowelizacji jest usunięcie istniejących barier administracyjno-prawnych, które stanowią przeszkodę w budowie sieci szerokopasmowych. Jak wskazano w uzasadnieniu do ustawy, zniwelowanie obciążeń administracyjno-prawnych, proceduralnych i finansowych jest warunkiem realizacji przez Polskę celów zawartych w Narodowym Planie Szerokopasmowym oraz zobowiązań w zakresie zapewnienia dostępu do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej.

Nowelizacja tej tzw. Megaustawy (wprowadza zmiany w innych aktach prawnych) nie bez problemów przeszła przez kolejne szczeble legislacyjne. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Zasadniczo wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Jednym z ważnych elementów, zapowiadanych przez nowelizację jest nowe rozporządzenie o normach promieniowania elektromagnetycznego. Operatorzy komórkowi walczą o poluzowanie obowiązujących w kraju norm. Zgodnie z Megaustawą rozporządzenie wydawać ma teraz minister zdrowia w porozumieniu z ministrem cyfryzacji.

Nowelizacja i jej ścieżka prawna jest tutaj.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  5G , ceny za pas drogowy , fundusz szerokopasmowy , megaustawa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common