Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

19 września wyścig o unijne bony na hot spoty WiFi

Marta Rzeźnicka 09-09-2019, ostatnia aktualizacja 09-09-2019 16:07

Komisja Europejska ogłosiła, że kolejny nabór wniosków o dofinansowanie budowy sieci WiFi w ramach programu WiFi4EU zostanie otwarty 19 września o godzinie 13-ej. Nabór ma zostać otwarty tutaj.

Jak przypomina Ministerstwo Cyfryzacji, Inicjatywa kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, a publicznych pieniędzy finansowane mogą być hot spoty z bezpłatnym dostępem do internetu w przestrzeni publicznej: w parkach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia etc.

Hot spot może udostępnić gmina, stowarzyszenie gmin, czy miasto na prawie powiatu w ramach dofinansowania zapewnionego przez program.

KE przyznawać będzie specjalne bony o maksymalnej wartości 15 tys. euro. W sumie dysponuje 26,7 mln euro.

Resort cyfryzacji przypomina, że liczyć będzie się czas i warto jak najszybciej po otwarciu naboru kliknąć odpowiedni przycisk na koncie użytkownika. "Wnioski z poprzedniej edycji rozeszły się w pierwszych 2 sekundach naboru" - podało ministerstwo.

Nadzorowane przez MC Centrum Projektów Polska Cyfrowa prowadzi analogiczny projekt. W ramach tzw. "Publicznego internetu dla każdego"  ma do rozdysponowania 120 mln zł.

 

 

Przeczytaj więcej o:  dotacje , Hot spoty , wifi , WiFi4EU

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common