Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Główni akcjonariusze Playa chcą sprzedać część akcji w ABB

Urszula Zielińska 04-09-2019, ostatnia aktualizacja 04-09-2019 19:24

Spółki kontrolowane przez rodziny Panosa Germanosa i Thora Bjorgolfssona ogłosiły dziś wieczorem za pośrednictwem sieci komórkowej Play, której są udziałowcami, że chcą sprzedać giełdowym inwestorom część akcji.

Kenbourne (kontrolowany przez Novatora, fundusz Bjorgolfssona) oraz Tollerton (związany z greckim biznesmenem) chcą sprzedać w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book building, ABB) niecałe 23,1 mln akcji Play Communications, która jest pośrednio właścicielem sieci komórkowej Play. Pakiet ten stanowi nieco ponad 9 proc. akcji telekomunikacyjnej firmy.

Kenbourne, który ma obecnie 30,04 proc. wszystkich papierów Play Communications oferuje niecałe 11,72 mln akcji,  a Tollerton (ma obecnie 29,14 proc. walorów) prawie 11,37 mln.

Zgodnie z komunikatem, który opublikował Play, otwarto zapisy inwestorów na te papiery. W komunikacie nie podano, jakie są oczekiwania sprzedających, ani też jak szybko może dojść do transakcji.

„Księga popytu zostanie otwarta ze skutkiem natychmiastowym. Cena oraz przydział zostaną ogłoszone możliwie najwcześniej po zamknięciu księgi popytu” - czytamy.

Po sprzedaży Kenbourne ma dysponować 25,43 proc. walorów Playa, a Tollerton 24,67 proc..

W sumie więc zmniejszą zaangażowanie z około 59 proc., które uzbierali w ostatnim czasie kupując papiery na GPW, do około 50,1 proc..

W komunikacie opublikowanym przez giełdową firmę inwestorzy zapewnili, że wierzą w przyszłość Playa. Przypomniano, że niedawno telekom opublikował wyniki za II kwartał, wykazując 14,2-proc. wzrost EBITDA rok do roku w I połowie br. oraz że zarząd podniósł prognozę rocznej EBITDA (do 2,3-2,4 mld zł). Wspomniano także, że telekom wypłacił dywidendę oraz potwierdził wytyczne w tym względzie na przyszły rok.

W związku z transakcją, pozostałe akcje posiadane przez Kenbourne oraz Tollerton będą przedmiotem ograniczenia w ich zbywalności przez 180 dni, z zastrzeżeniem zwyczajowych wyłączeń, na które Globalni Koordynatorzy i Współprowadzący Księgę Popytu wyrazili zgodę – czytamy w komunikacie.

Rolę koordynatorów i współprowadzących księgę popytu pełnią UBS Europe i Santander Bank Polska.

W środę na zamknięciu sesji za akcję Play Communications płacono 33,34 zł, o 1,07 proc. mniej niż we wtorek. Właściciela zmieniło 190,3 tys. walorów.

Przy tym kursie sprzedawany przez właściciela Playa pakiet akcji warty jest około 770 mln zł. Ceny w ABB zwykle są ustalane na podstawie dyskonta wobec kursu giełdowego.

Przeczytaj więcej o:  ABB Play , akcje Play , novator , Panos Germanos , play

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common