Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Vinci kupuje polski telekomunikacyjny biznes Eltela

Marta Rzeźnicka 07-08-2019, ostatnia aktualizacja 07-08-2019 10:27

Skandynawski Eltel, notowana na giełdzie w Sztokholmie grupa zajmująca się obsługą techniczną sieci operatorskich i energetycznych, podpisał umowę zbycia polskiej części biznesu zajmującej się komunikacją na rzecz Vinci Energies, części infrastrukturalnej grupy Vinci.

Jak podał Eltel, wartość transakcji ustalono na 12,7 mln euro, a jej zamknięcie przewidywane jest w tym kwartale. Wymaga zgody urzędu antymonopolowego.

Sprzedawana polska części biznesu Eltela wypracowuje rocznie około 20 mln euro przychodu i zatrudnia 220 osób. W komunikacie szwedzkiej grupy nie uszczegółowiono, czy chodzi o wszystkie firmy wymienione na stronie korporacyjnej, gdzie polski biznes grupy składa się z: Eltel Networks Telecom, Eltel Networks Energetyka, Energoprojekt Kraków oraz Eltel Networks Poland.

Jak potwierdziliśmy w kancelarii doradzającej Eltelowi - Greenberg Traurig Grzesiak - sprzedawany jest Eltel Networks Telecom.

Według oficjalnych komunikatów, "sprzedaż działalności w Polsce jest częścią realizacji strategii Eltel w ramach której spółka koncentruje się na rozwoju rynku skandynawskiego, na którym ma wiodącą pozycję na rynku, wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i w którym model biznesowy jest powtarzalny i ukierunkowany głównie na budowę, serwis i eksploatację".

Grupa Vinci jest notowana na paryskiej giełdzie papierów wartościowych. Wśród jej akcjonariuszy są głównie inwestorzy instytucjonalni, w tym także francuscy (mają 14,2 proc. akcji).

Vinci Energies w Polsce działa poprzez spółki ATEM-Polska (pod marka AXIANS) oraz Cegelec (pod marką ACTEMIUM).

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  Eltel , Eltel Networks

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common