Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Hiszpania zrekompensuje nadawcom koszty refarmingu 700 MHz

Marta Rzeźnicka 02-08-2019, ostatnia aktualizacja 02-08-2019 18:20

Komisja Europejska zgodziła się, aby Hiszpania udzieliła pomocy publicznej tamtejszym nadawcom telewizyjnym i przekazała im 10 mln euro rekompensaty kosztów uwolnienia pasma 700 MHz na rzecz sieci komórkowych 5G - poinformował rzecznik KE.

Hiszpania - podobnie jak Polska - oczekuje, że nadawcy naziemnej telewizji cyfrowej przeniosą się w dół tabeli częstotliwości i pozostawią pasmo z zakresu 694-790 MHz operatorom.

Migracja związana jest z decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z 2017 roku, nakładającej na państwa członkowskie obowiązek zmiany przeznaczenia pasma 700 MHz do czerwca 2020 roku, aby mogły ruszyć sieci 5G.

W decyzji tej przewidziano rekompensatę kosztów bezpośrednich, związanych z wymianą urządzeń transmisyjnych.

Zgadzając się na udzielenie pomocy publicznej przez Hiszpanię, KE weryfikowała, czy nie będzie ona miała wpływu na rynek i konkurencję.

Wcześniej w kwietniu, KE zgodziła się, aby Hiszpania wyłożyła 150 mln euro na zapobieżenie negatywnym skutkom refarmingu dla gospodarstw domowych, polegających na ewentualnym odcięciu domostw od sygnału telewizyjnego. Pieniądze te mają być przeznaczone na dostosowanie (przestrojenie lub wymianę) urządzeń odbiorczych na budynkach wielorodzinnych.

Przeczytaj więcej o:  5G , 700 MHz , dvb-t , Komisja Europejska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common