Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

ATM wygrał przetarg Banku Gospodarstwa Krajowego

Marta Rzeźnicka 01-08-2019, ostatnia aktualizacja 01-08-2019 13:09

Ponad 9,5 mln zł w ciągu czterech lat uzyska ATM, właściciel marki Atman z tytułu umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - podały służby PR ATM.

Atman w przetargu zorganizowanym przez BGK (i rozstrzygniętym w maju) na świadczenie usług kolokacji pokonał państwowego konkurenta - spółkę NASK, wydzieloną z instytutu badawczego. Infrastruktura IT banku zostanie przeniesiona z serwerowni w centrali instytucji do warszawskiego centrum danych polskiego operatora.

Jak wynika z komunikatu prasowego, umowa BGK i ATM została podpisana w czerwcu. Zawiera opcję przedłużenia współpracy o cztery roczne okresy. "Całkowita wartość takiego przedłużonego, 8‑letniego kontraktu wynosi ok. 17,2 mln złotych brutto" - podano.

Operator data center umieści w jednym ze swoich obiektów 26 szaf rack zawierających sprzęt teleinformatyczny z centrali BGK, a także zagwarantuje możliwość rozbudowy tego środowiska o kolejne 19 szaf.

Zgodnie ze specyfikacją techniczną zamówienia, zasoby instytucji zostaną ulokowane w tzw. boksie, czyli całkowicie wydzielonej powierzchni kolokacyjnej. To oznacza, że nikt nieupoważniony – ani inni użytkownicy serwerowni, ani obsługa centrum danych – nie będzie mógł nawet dotknąć szaf BGK.

Szczegóły przetargu można znaleźć tutaj.

Przeczytaj więcej o:  atm , atman , bgk , centra danych

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common