Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sprawa Huawei w Polsce: Piotr D. wyszedł z aresztu za kaucją

Marta Rzeźnicka 09-07-2019, ostatnia aktualizacja 09-07-2019 09:02

W poniedziałek sąd nie zgodził się z wnioskiem prokuratury o przedłużenie aresztu dla Piotra D., jednej z dwóch osób zatrzymanych na początku roku przez ABW pod zarzutem działań szpiegowskich na rzecz Chin.

Jak podaje RMF FM, sąd uznał, że istnieje znikome ryzyko, iż Polak będzie mataczył.

Piotr D. w chwili zatrzymania był pracownikiem Orange Polska (z inicjatywy menedżera rozwiązano umowę jakiś czas temu - red.). Wcześniej pracował na Wojskowej Akademii Technicznej, w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz był wiceszefem wydziału bezpieczeństwa teleinformatycznego ABW.

Za czasów rządów Beaty Szydło był członkiem grupy ekspertów przy KPRM, którzy pracowali nad zabezpieczaniem Światowych Dni Młodzieży.

Druga osoba osadzona w areszcie to Chińczyk Weijing W., pracujący od lat w Polsce, przed zatrzymaniem - dla koncernu Huawei.

Piotr D. opuścił areszt po tym, jak wpłacono za niego kaucję 120 tys. zł.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  huawei , Orange Polska , Piotr D. , szpiegostwo , Weijing W.

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common