Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Exatel będzie współpracować przy 5G dla Rzeszowa

Marta Rzeźnicka 04-07-2019, ostatnia aktualizacja 04-07-2019 15:43

W piątek w w Rzeszowie podpisany ma zostać list intencyjny w sprawie budowy pierwszej w kraju publicznej sieci nowej generacji - 5G - dla projektów inteligentnego miasta - dowiaduje się rpkom.pl.

Sygnatariuszami listu mają być włodarze miasta, a od strony przedsiębiorstw państwowy operator Exatel oraz Fibrain, producent infrastruktury światłowodowej - wynika z naszych informacji.

W ten sposób zapoczątkowana ma zostać współpraca przy realizacji takich projektów jak autonomiczny autobus.

Na razie mało wiadomo o technicznych szczegółach. Trwają analizy, z jakiego pasma dla sieci 5G będą korzystać rzeszowskie projekty. Nie wybrano także jeszcze dostawcy nadajników.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  5G , 5G w Rzeszowie , exatel , sieci 5G w Polsce

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common