Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Petri Pekhonen następcą Thomasa Lipsa w zarządzie T-Mobile

Marta Rzeźnicka 03-07-2019, ostatnia aktualizacja 03-07-2019 11:08

T-Mobile Polska podał nazwisko następcy Thomasa Lipsa, który do tej pory odpowiadał za technikę, a odchodzi z zarządu telekomu i od 15 sierpnia będzie odpowiadać za usługi internetu Rzeczy w grupie Deutsche Telekom. 16 września jego stanowisko w zarządzie polskiej firmy z grupy Dt, obejmie Petri Pekhonen - podał operator.

Petri Pehkonen przez ostatnich 7 lat pracował dla fińskiego operatora Elisa jako członek zarządu odpowiedzialny za informatykę i wiceprezes ds. usług hostingowych. Jak podaje T-Mobile Polska, menedżer "kierował wieloma strategicznymi projektami IT w obszarze transformacji cyfrowej. Przez lata współpracy Pehkonen zgromadził obszerną wiedzę na temat rozwiązań sieciowych, jak również popularnych trendów sektora ICT, a także innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, takich jak 5G".

Elisa działa zarówno w Finlandii jak i Estonii.Obsługuje 2,8 mln klientów, którym świadczy około 6,2 mln usług. We współpracy z Vodafone i Telenorem świadczy usługi także w innych krajach. Właśnie zaczęła sprzedaż smartfonów 5G. Niegdyś spory pakiet akcji tego telekomu miał Novator, jeden z założycieli Playa.

Pekhonen pracował także dla doradczej firmy Capgemini, przy projektach transformacji cyfrowej firm w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Był odpowiedzialny za nadzór projektów związanych z doradztwem IT oraz outsourcingiem.

Z kolei w latach 90. był związany z firmą Saraware Oy i produkcją oprogramowania oraz usługami projektowymi i inżynieryjnymi dla firm telekomunikacyjnych.

Ukończył Techniczny Uniwersytet Helsiński na Wydziale Inżynierii Telekomunikacyjnej.

Przeczytaj więcej o:  Petro Pekhonen , Thomas Lips , T-Mobile , zarząd T-Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common