Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

SOKIK utrzymał 15 mln zł kary dla T-Mobile

ziu 02-07-2019, ostatnia aktualizacja 02-07-2019 17:39

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wygrał pierwszą odsłonę sporu sądowego z T-Mobile Polska o karę nałożoną na ten telekom w 2017 r. za włączanie abonentom dodatkowych usług bez ich wyraźnej zgody.

Chodziło o takie usługi jak "Granie na czekanie", czyli odtwarzanie muzyki zamiast zwykłego sygnału oczekiwania, lub "Prenumeraty".

O korzystnej dla siebie decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, urząd antymonopolowy poinformował dziś na Twitterze.

"W 2016 r. za taką praktykę urząd nałożył na T-Mobile 15 mln zł kary. 1 lipca 2019 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił w całości odwołanie spółki" - podał UOKIK.

"W ustnym uzasadnieniu SOKiK stwierdził, że nie budzi wątpliwości naruszenie przez przedsiębiorcę ustawy o prawach konsumenta. Sąd utrzymał też karę finansową. Wyrok nie jest prawomocny, przysługuje od niego apelacja do Sądu Apelacyjnego" - podał urząd.

Wyroku nie ma jak na razie w spisie decyzji sądowych publikowanych na portalu UOKIKu.

Urząd nałożył na T-Mobile karę mimo że operator zaniechał wytkniętych mu praktyk.

Przeczytaj więcej o:  T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common