Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Play zaczyna testować 5G od Torunia

Marta Rzeźnicka 30-06-2019, ostatnia aktualizacja 30-06-2019 23:46

Pierwszym miastem, w którym operator sieci Play uruchomił maszt działający w technologii 5G jest Toruń - wynika z informacji opublikowanej na blogu korporacyjnym tej firmy.

Jak podał Witold Tomaszewski z Play na Twitterze, testy 5G w Toruniu trwają od połowy czerwca.

Telekom przypomina, że w tym samym mieście uruchomił pierwsze testy technologii LTE. Technologicznym partnerem telekomu, podobnie jak wówczas, także przy toruńskim pilotażu, jest chińska firma Huawei.

"Pilotaż 5G w Toruniu rozpoczynamy od klastra 5 sektorów, przy wykorzystaniu routera Huawei 5G C-band CPE V1.0, wykorzystującego 100 MH, w paśmie częstotliwości 3,5-3,6 GHz" - poinformował Play.

Operator zapowiedział też, że do testów zaprosi najbardziej wymagających użytkowników oraz, że będzie informować o wynikach.

Przeczytaj więcej o:  5G , 5G w Toruniu , play , testy 5G

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common