Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Inea udostępni łącza T-Mobile Polska w III kwartale br.

Marta Rzeźnicka 05-06-2019, ostatnia aktualizacja 05-06-2019 11:41

O tym, że T-Mobile Polska zamierza wykorzystywać infrastrukturę telewizji kablowej Inea do świadczenia usług stacjonarnego dostępu do internetu wiadomo było od miesięcy. Dziś operatorzy ogłosili podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie we wtorek 4 czerwca.

"Inea oraz T-Mobile Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie świadczenia usług hurtowych Inea w modelu BSA. Uruchomienie usług (hurtowych dla T-Mobile - red.) planowane jest na III kwartał tego roku" - czytamy w komunikacie prasowym operatorów.

Jak podano, celem listu jest udostępnienie T-Mobile Polska możliwie jak największego zasięgu adresowego operatora.

- W Inea wierzymy, że otwarta infrastruktura to przyszłość branży telekomunikacyjnej, dlatego od dłuższego już czasu skupiamy się na współpracy z innymi operatorami. T-Mobile Polska to drugi ogólnopolski dostawca usług, który będzie korzystał z naszej sieci. Jestem przekonany, że dla obu stron będzie to korzystna współpraca, natomiast klienci uzyskają dostęp do nowych usług - komentuje cytowany w informacji prasowej Michał Bartkowiak, wiceprezes Inei.

- Cieszymy się, że dzięki nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem, spółką Inea będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą światłowodową oraz kompleksowym portfolio usług dla domu do jeszcze większej grupy odbiorców – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

T-Mobile zapewnił sobie już dostęp do sieci Orange Polska oraz Nexery, która buduje łącza światłowodowe korzystając z dotacji przyznanej jej jako beneficjentowi konkursu 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Dzięki dostępowi do infrastruktury operatorów, komórkowa sieć chce zaoferować abonentom konwergentny pakiet usług. Testują go na razie pracownicy, a start komercyjnej oferty firma już kilka razy odkładała ten moment w czasie. Obecnie nie podaje nowego terminu choć pracownicy telekomu twierdzą, że wszystko jest przygotowane.

Być może czegoś więcej dowiemy się w przyszłym tygodniu, gdy odbyć ma się spotkanie dziennikarzy z opuszczającym T-Mobile Polska Thomasem Lipsem odpowiedzialnym w zarządzie za technikę i sieć.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  INEA , konwergencja , światłowody , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common