Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Koreańska grupa ogłosiła produkcję światłowodów w Polsce

Marta Rzeźnicka 15-05-2019, ostatnia aktualizacja 15-05-2019 16:18

LS Cable and System z Korei Południowej ogłosiła uroczyście start produkcji światłowodów w zakładzie w Dzierżoniowie.

Produkcja - przeznaczona m.in. na rynki Francji i Włoch - ruszyła w kwietniu. Fabryka może dostarczyć rocznie 3 mln światłowodowych km - czytamy w informacji prasowej. Ilość ta odpowiadać ma 7 proc. europejskiego rynku.

Polska ma być dla tej firmy miejscem, z którego będą prowadzić ekspansję w Europie.

Dzierżoniowska fabryka produkować ma zarówno akumulatory do samochodów elektrycznych, jak i kable optyczne. Docelowo grupa produkować ma również kable dla firm energetycznych - wynika z wypowiedzi Myung Roe-hyun, prezes LS Cable and System.

Według informacji z 2017 r., fabryka  w Polsce miała kosztować Koreańczyków 65,5 mln zł.

Przeczytaj więcej o:  FTTH , LS Cable&System , Orange , światłowody

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common