Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyrok w sprawie telewizyjnego kartelu sieci komórkowych do kasacji

Urszula Zielińska 10-04-2019, ostatnia aktualizacja 10-04-2019 15:47

Sąd Najwyższy przyjął kasację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sporze z czterema sieciami komórkowymi toczącym się od 2011 roku - dowiaduje się rpkom.pl.

Naszą informację potwierdza UOKIK. - Z telefonicznych ustaleń wynika, że Sąd Najwyższy przyjął naszą skargę kasacyjną do rozpoznania na rozprawie. Czekamy na postanowienie o przyjęciu do rozpoznania, które powinno wkrótce wpłynąć do UOKiK - powiadomiło w odpowiedzi na nasze pytanie biuro prasowe urzędu antymonopolowego.

Przypomnijmy, że decyzją z 2011 roku UOKIK nałożył na Centertel (dziś Orange Polska),  PTC (dziś T-mobile Polska), Polkomtel (sieć Plus) oraz P4 (Play) w sumie 113 mln zł kary za zmowę na rynku telewizji mobilnej.

UOKiK kierowany wtedy przez Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel, stwierdził, że telekomy ustalały stanowisko w rozmowach z firmą Info-TV-FM, która aby świadczyć usługi abonentom musiała zawrzeć umowy z operatorami.

Ostatni wyrok w tej sprawie zapadł w marcu 2017 roku. Sąd Apelacyjny oddalił wówczas apelację UOKIK od wyroku sądu pierwszej instancji, który zdecydował po myśli telekomów.

Nasi rozmówcy podają, że SN nie ustalił na razie daty rozpatrzenia kasacji UOKIK-u.

Polkomtel dostał w 2011 r. 33,4 mln zł kary, spółka z grupy Orange 35 mln zł, poprzednik T-Mobile Polska 34 mln zł, a P4 10,7 mln zł.

Dodatkowo za utrudnianie postępowania ukarał wówczas Plusa i T-Mobile odpowiednio 130 i 123 mln zł grzywny. Telekomy uzyskały obniżenie tych kar w sądach i walczyły o ich anulowanie.

Ewentualna wygrana urzędu rodziłaby skutki także dla funduszu Magna Polonia, który był udziałowcem Info-TV-FM.

Magna Polonia, na kanwie decyzji UOKIK-u, zamierzała domagać się odszkodowania od telekomów. Wystąpiła do sądu z pozwem przeciwko telekomom, aby uniknąć przedawnienia. Domagała się w nim od sieci komórkowych solidarnie ponad 600 mln zł.

Przeczytaj więcej o:  DVB-H , sieci mobilne , telewizja mobilna , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common