Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sąd rozstrzygnie czy Play może mówić o sieci "5G-Ready" [nowe]

Urszula Zielińska 10-04-2019, ostatnia aktualizacja 10-04-2019 09:34

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu w sprawie z wniosku T-Mobile Polska o ustalenie, że P4, operator sieci Play dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji stosując w kampanii reklamowej hasło "5G-Ready", sugerujące, że operator oferuje usługi w standardzie 5G - informuje kilka serwisów internetowych.

Według Telko.in, warszawski sąd wydał postanowienie o zakazie stosowania tego sformułowania w przekazach reklamowych.

To, że T-Mobile wniósł sprawę do sądu oraz, że zapadła decyzja o zabezpieczeniu powództwa potwierdza Konrad Mróz, kierujący działem komunikacji zewnętrznej T-Mobile Polska.

W czwartek T-Mobile wydał oświadczenie w tej sprawie:

"Potwierdzamy, że Sąd Okręgowy w Warszawie, na wniosek T‑Mobile, zastosował zabezpieczenie procesowe w postaci nakazu zaprzestania emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie materiałów reklamowych sieci Play z wykorzystaniem frazy 5G Ready lub innej, sugerującej, że operator dysponuje siecią w technologii 5G" - czytamy.

"Cenimy kreatywne podejście do działań marketingowych, ale nie godzimy się z sytuacją, gdy kreatywność zaczyna rozmijać się z prawdą, a komunikacja realizowana przez konkurenta może wprowadzać klientów w błąd. Z uwagi na szybkie tempo wdrażania innowacji i nowych technologii nawet zorientowany w nich klient po obejrzeniu reklam P4 Sp. z o.o może odnieść wrażenie o dostępności technologii 5G w sieci tego operatora" - podał T-Mobile.

"Ustanowienie zabezpieczenia procesowego jest niezwykle istotne dla rynku telekomunikacyjnego, bowiem blokuje wprowadzanie klientów w błąd" - uważa operator.

Czy Play wycofa kampanię - komentarza do tej pory nie uzyskaliśmy.

Zabezpieczenie powództwa nie jest rozstrzygnięciem sądu co do meritum sprawy.

Warto przypomnieć, że kilka lat temu, zanim na dobre ruszyły sieci 4G (LTE) operatorzy toczyli podobne spory. T-Mobile zaskarżył ogólnopolską kampanię Playa, ponieważ operator używał tego znaku, choć LTE działało wyspowo.

W 2013 r. sądy w Opolu i Kielcach zakazały telekomowi rozpowszechniania reklam promujących usługi telekomunikacyjne, smartfony i inne urządzenia jako już działające w sieci 4G LTE. Uznały, że operator wprowadzał w błąd konsumentów, gdyż nie informował, gdzie działa technologia.

Play określa mianem 5G-Ready te maszty własnej sieci, które inni operatorzy określają mianem LTE-Advanced. Jean-Marc Harion, prezes P4 mówił w wywiadzie nam udzielonym, że z technicznego punktu widzenia 5G-Ready to zaawansowane LTE-Advanced, opierające się na pięciu elementach.

- Play jest jedynym i pierwszym operatorem w Polsce, który wprowadził wszystkie jednocześnie - mówił o tych elementach Harion. Wymienił:  4x4 MIMO, carrier aggregation, 256 QAM, synchronizacja fazy i cloud air.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  5G Ready , Jean Marc Harion , marketing , P4 , play , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj lub Połącz przez | Załóż konto

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany

Pozostało znaków: 2500

Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common