Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki przenoszenia numerów w I kwartale 2019 r.: słaby wynik Play, skok w telefonii stacjonarnej [nowe]

Urszula Zielińska 05-04-2019, ostatnia aktualizacja 05-04-2019 12:04

429,33 tys. numerów komórkowych oraz 246,5 tys. numerów stacjonarnych przeniesiono od operatora do operatora w I kwartale 2019 roku – wynika z raportów Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podsumowujących pierwsze trzy miesiące aktywności użytkowników telekomów na tym polu.

O ile w przypadku telefonii mobilnej oznacza to spadek rok do roku o 18,3 proc., to w przypadku telefonii stacjonarnej niemal podwojenie skali (wzrost o 90 procent).  Rok temu w I kwartale liczba przeniesionych numerów mobilnych wynosiła 508,7 tys., natomiast przeniesionych numerów stacjonarnych 129,6 tys..

Oficjalne dane podobne do wstępnych

Jeśli chodzi o największych wygranych przenoszenia numerów mobilnych, to oficjalne dane są bardzo zbliżone do wstępnych nieoficjalnych informacji na ten temat, które publikowaliśmy kilka dni temu.

Najwyższy bilans przenosin numerów komórkowych w I kwartale br. należy do spółki Premium Mobile, wirtualnego operatora działającego na sieci Polkomtela, który jest właścicielem dwóch marek, w tym a2Mobile. Premium Mobile pozyskał na czysto w minionym kwartale 17,6 tys. numerów mobilnych.

Potwierdziła się też informacja, że drugie miejsce należy do Polkomtela, operatora sieci Plus, którego oficjalny wynik to 8,34 tys. pozyskanych na czysto numerów mobilnych. Telekom ten, należący do grupy Cyfrowy Polsat oddał 82,3 tys. numerów, a pozyskał 90,6 tys..

Trzecie miejsce – jak również już pisaliśmy – zajmuje satelitarna platforma NC+, MVNO na sieci P4 - z wynikiem 3,3 tys. numerów komórkowych.

W pierwszej piątce są jeszcze operator kablowy Multimedia Polska z 3 tys. numerów oraz VikingCo Polska, czyli operator Mobile Vikings z 1,755 tys. numerów.

Dalsze miejsca należą do Vectry (1,74 tys.),  Inei (1,63 tys.), spółek z grupy Netia (razem 1,46 tys.) i wirtualnej sieci Otvarta (1,07 tys.). Bilans największego MVNO – Virgin Mobile Polska był jeszcze na niewielkim minusie (strata to 130 numerów).

Najsłabsze wyniki odnotowali P4 (Play) z 20,4 tys. numerów na minusie, Orange Polska ze stratą 14,1 tys. oraz T-Mobile Polska ze strata 6,56 tys. numerów komórkowych.

Tide Software podbił wynik

W segmencie telefonii stacjonarnej na rekordowy jak do tej pory wynik złożył się przede wszystkim ujemny rezultat Orange Polska, który „oddał” w tym czasie 170 tys. numerów, a uwzględniając numery przyjęte – nieco ponad 152 tys.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  FNP , mnp , Orange Polska , play , Premium Mobile , przenoszenie numerów , Tide Software , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common