Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wstępne wyniki przenoszenia numerów komórkowych w I kw. 2019 r.

ziu 02-04-2019, ostatnia aktualizacja 02-04-2019 09:43

Na rynek wypłynęły wstępne częściowe dane dotyczące bilansu przenoszenia numerów komórkowych (MNP) w I kwartale 2019 roku zaciągnięte z platformy Urzędu Komunikacji Elektronicznej PLI CBD.

Redakcja rpkom.pl uzyskała je od jednego z operatorów, ale mamy już pierwsze potwierdzenie od konkurenta tej firmy, że mogą być bliskie prawdy.

Z danych tych wynika, że najwyższy wynik przenosin (bilans numerów pozyskanych i oddanych) miało w I kw. br. Premium Mobile. Na statystyki tego operatora składają się przy tym już także wyniki marki a2Mobile, którą do Premium Mobile wniosła Grupa Cyfrowy Polsat.

Bilans marek Premium Mobile i a2Mobile w I kw. br. to około 17,6 tys. pozyskanych na czysto numerów.

Drugie miejsce należało do sieci komórkowej Plus (Grupa Cyfrowy Polsat), której wstępny bilans to 8,5 tys. numerów na plusie, a trzeci do satelitarnej platformy Nc+ (jako wirtualny operator korzysta z infrastruktury Playa), która pozyskać miała w tym czasie na czysto 3,3 tys. numerów.

Natomiast pozostali trzej najwięksi operatorzy komórkowi byli w I kw. br. na minusie - wynika z nieoficjalnych jeszcze danych. T-Mobile Polska miał odnotować stratę 7,4 tys. numerów, Orange Polska 13,8 tys., a P4, operator sieci Play, który w ostatnim kwartale 2018 r. znowu był liderem MNP, zakończyć miał pierwszy kwartał 2019 roku z ponad 20 tys. numerów na minusie.

W wypadku T-Mobile Polska pamiętać trzeba o awarii, która dotknęła systemy tego telekomu i uniemożliwiła przez pewien czas m.in. realizację zleceń przenoszenia numerów.

Przeczytaj więcej o:  a2mobile , mnp , Orange , play , Plus , Premium Mobile , przenoszenie numerów , T-Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common