Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

IPTV czy OTT, czyli Orange kontra Cyfrowy Polsat

ziu 29-03-2019, ostatnia aktualizacja 29-03-2019 18:55

Orange Polska skomentował nowy pomysł biznesowy Cyfrowego Polsatu, który na początku tygodnia ogłosił, że wprowadza usługę IPTV, czyli pakiety znane do tej pory z jego satelitarnej platformy będą emitowane teraz po sieci internetowej (IP), a skorzystać będą mogli z tej oferty m.in. abonenci dostępu do internetu od Orange.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska proszony wówczas o komentarz - po prostu go nie miał. Milczenie telekomu interpretowaliśmy jako zaskoczenie i jak się okazało mieliśmy rację.

W środę Jabczyński napisał na blogu:  "Przepraszam, ale musiałem trochę odczekać z komentarzem do oferty IPTV Cyfrowego Polsatu. Nie chodzi o to, że nie chciałem, tylko od pierwszego wejrzenia wydała się lekko dziwna i potrzebowaliśmy więcej czasu żeby zrozumieć, co wymyślili marketingowcy CP".

Według niego, usługa telewizyjna, którą od kilku dni oferuje CP, "nie jest prawdziwą telewizją IPTV".

"Oferta CP to w istocie usługa OTT (Over-The-Top) polegającą na dostarczaniu multimedialnych treści za pośrednictwem infrastruktury innego operatora. Różnica między IPTV i OTT jest znacząca i wiedzą o tym nie tylko spece od technologii" - czytamy.

"Orange Polska w żaden sposób nie współpracuje z CP przy dostarczaniu ich usługi, ani tym bardziej nie odpowiada za jej jakość. Co więcej, sam CP nie ma do końca kontroli nad jej jakością. W usłudze telewizyjnej CP treści przesyłane są za pośrednictwem internetu w taki sam sposób, jak wszystkie inne dane. Nie ma zagwarantowanego osobnego, wydzielonego kanału w łączu internetowym. Testy tego rodzaju transmisji nie gwarantowały wystarczająco dobrej jakości np. podczas transmisji na żywo wydarzeń sportowych, które ogląda wiele osób. Dlatego nasza Orange TV oferuje prawdziwe IPTV ze specjalnym, wydzielonym kanałem dla telewizji, co gwarantuje najwyższą jakość" - napisał Wojciech Jabczyński.

Poinformował tez, że jedyną umową jaką Orange zawarł z CP jest podpisana dwa lata temu, standardowa umowa na kolokację serwerów treści oraz na łącza transmisyjne.

Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu spytana jak skomentuje wpis rzecznika Orange przesłała nam kilka zdań, w których grupa Zygmunta Solorza podtrzymuje, że oferuje usługę IPTV.

- Jest to usługa IPTV, mamy zgody nadawców, a nasza umowa z Orange ma gwarancję jakości. Nasza usługa działa tak dobrze i w tak dobrej jakości (większość kanałów jest w jakości HD), jak dobre łącze posiada klient. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie z posiadanym Internetem albo łącze, które ma, nie spełnia jego oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Internetu stacjonarnego – od Plusa czy Netii. Świadczymy kompleksowe usługi dla domu, a telewizja kablowa w technologii IPTV stanowi ich doskonałe wzbogacenie. Najlepiej, żeby klienci sami to ocenili. I to oni powinni wydawać werdykty - napisała Olga Zomer.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , IPTV , Orange Polska , ott , telewizja internetowa

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common