Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Huawei: w styczniu 2019 roku byliśmy liderem światowego rynku smartfonów. GFK: nie ma potwierdzenia dla tej tezy

Marta Rzeźnicka 28-03-2019, ostatnia aktualizacja 28-03-2019 16:19

Podczas trwającej w Paryżu prezentacji nowych produktów chińskiego koncernu Huawei, dziennikarze uzyskali dostęp do danych o udziałach rynkowych producentów, które potem komentowali przedstawiciele koncernu.

Jak przekazano mediom, według szacunków GfK Global, w styczniu br. Huawei (z pominięciem marki Honor) sprzedał 18,8 proc. wszystkich smartfonów, które w tym czasie znalazły kupca.

To zapewnić miało firmie pierwsze miejsce na świecie przed takimi gigantami jak Samsung i Apple.

Huawei, w odróżnieniu od konkurentów zanotował w styczniu wzrost sprzedaży urządzeń (o 21 proc.), podczas gdy sprzedaż Samsunga miała zmniejszyć się rok do roku o 41 proc., a Apple spaść o 21 proc..

Nie pokazano danych o udziałach tych firm w rynku. Ponoć jednak różnica między pierwszym i drugim miejscem wynosi więcej niż 1 pkt. proc..

W czwartek, GfK w Polsce wystosowała oświadczenie w sprawie danych, którymi chwalił się chiński producent.

"Instytut GfK Polonia odpowiadając na zapytania dziennikarzy i podmiotów branżowych dotyczących informacji o wynikach rynkowych marki Huawei, w której jako źródło danych podane zostały rezultaty badań instytutu GfK, a opublikowanej pierwotnie przez chińską agencję prasową i przedrukowaną przez media w wybranych krajach, w tym w Polsce, niniejszym wyjaśnia, iż wzmiankowane wartości nie pochodzą z raportów instytutu GfK oraz że instytut GfK nie posiada żadnych informacji uzasadniających tezy, które znalazły się w opublikowanym przez chińską agencję prasową komunikacie" - czytamy.

Polski oddział Huawei, który gościł we Francji blogerów i dziennikarzy z Polski przeprasza teraz poszczególne osoby za wprowadzenie ich w błąd.

Natomiast oficjalne stanowisko Huawei w Polsce brzmi: "W odniesieniu do oświadczenia GFK Polonia, pragniemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni informacją, że liczby podane przez chińskie media okazały się nieprawdziwe. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne dane GFK".

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  apple , gfk , huawei , samsung , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common