Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nexera ma umowę z RFC

Marta Rzeźnicka 04-03-2019, ostatnia aktualizacja 04-03-2019 07:59

Budująca sieci szerokopasmowego dostępu do internetu ze środków unijnych i oferująca je w modelu hurtowym Nexera podpisała umowę ramową o wykorzystaniu jej sieci z kolejnym operatorem. Tym razem jest to bydgoski RFC.

Z komunikatu Nexery, która jest spółką Nokii i funduszu Infracapital wynika, że jej kontrahent dzięki umowie zamierza wyjść z usługami poza swój dotychczasowy region.

- Dla mieszkańców gmin, w których obecnie prowadzimy działalność, możliwość korzystania z internetu opartego na światłowodzie to szansa na włączenie się do cyfrowej rewolucji. Natomiast dla nas jest to możliwość rozwoju biznesu i ekspansji na nowe regiony poza Kujawami, w których dotychczas nie prowadziliśmy naszej działalności. Dzięki współpracy Nexerą możemy więc rozwijać swoją działalność na nowych obszarach, nie tylko w znaczeniu technologicznym, ale także geograficznym – mówi Marcin Frątczak, właściciel firmy RFC.

"Przedmiotem umowy jest hurtowy dostęp do sieci w celu świadczenia usług BSA (Bitstream Access) w oparciu o infrastrukturę światłowodową. Dla firmy z Bydgoszczy to zmiana modelu dystrybucji na nowy sposób przesyłania danych, ponieważ do tej pory RFC wykorzystywała technologię radiową i własne sieci światłowodowe. Podpisanie umowy pozwala firmie na dywersyfikację modelu dystrybucji, poszerzenie oferty o wyższą prędkość internetu oraz dostęp do nowych klientów" - czytamy w komunikacie Nexery.

Nexera jest beneficjentem 14 konkursów na dofinansowanie do budowy sieci zorganizowanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Cztery regiony, w których rozwija swoją sieć, zamieszkuje prawie 8 mln Polaków. Hurtownik posiada umowy z pięcioma operatorami, w tym z Orange Polska i T-Mobile Polska.

Do 2021 roku sieć Nexery ma objąć ponad 530 tys. gospodarstw domowych, głównie na terenach wiejskich i podmiejskich a ponad 310 tys. z nich zostanie podłączonych do sieci dzięki wykorzystaniu środków unijnych.

Przeczytaj więcej o:  Nexera , POPC , RFC , światłowody

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common