Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

Testy RPKOM.pl: Xiaomi Mi 8 Pro, czyli wrażenie kontra doświadczenie

Marta Rzeźnicka 28-02-2019, ostatnia aktualizacja 28-02-2019 09:00

Filmowanie w rozdzielczości 4K wspomagane są stabilizacją optyczną. Z kolei te w rozdzielczości FHD mają elektroniczną stabilizację. Bardzo dobry w filmikach z Xiaomi Mi 8 Pro jest dźwięk. I to zaskoczenie, bo do rozmów głośniki i mikrofony są słabsze niż do filmów.

Bateria mniejsza, ale wydajna

Przez kilka ostatnich dni podstawowym telefonem, którego używałam był Honor (marka koncernu Huawei). I bez wątpliwości stwierdzam, że bateria jest jednym z dwóch najważniejszych parametrów, które stanowią o kompleksowej ocenie urządzenia.

Po intensywnym dniu pracy akumulator Honora był pełen w 25 proc.. W Xiaomi tak dobrze nie było, ale 3000 mAh zdecydowanie wystarczy na pełny, 9-godzinny dzień przeglądania kart internetu oraz edytowania tekstów. Niestety, bez opcji nawigacji, która, jak pisałam wyżej, okazała się być bardzo prądożerna.

Ocena baterii jest bardzo subiektywna, o czym warto pamiętać. W czasie testów "męczymy" akumulator wieloma zadaniami, często równoczesnymi tak, aby poddać go prawdziwej próbie.

Z doświadczenia osób, którym polecamy różne sprzęty wiem, że smartfon, któremu ja rozładuje telefon w ciągu niespełna 12 godzin, ładują swoje urządzenia co dwa, trzy dni. Pojemność Mi 8 pro nie należy do najpotężniejszych, ale jest absolutnie wystarczającym ogniwem dla osoby korzystającej w sposób, nazwijmy to umownie, klasyczny ze swojego telefonu.

Dla tych z mniejszymi pokładami cierpliwości, producent w zestawie zaproponował ładowarkę Quick Charge 4+, która napełni akumulator w około 70 minut z 0 do 100 proc. Niestety, nie ma możliwości indukcyjnego ładowania.

To co bardzo negatywnie (wciąż!) zaskakuje to fakt, że flagowce nadal nie spełniają jednej ze światowych norm IP. Oznacza to, że urządzenia nie są odporne na kurz czy zanurzenie. Brak indukcyjnego ładowanie czy głośników stereo jest zdecydowanie mniejszym problemem niż niedoskonałość w postaci podatności na codzienne spotkania z deszczem, kawą czy zawieruchą.

Cenowy trend

Xiaomi w swoim flagowcu zdecydowało się na przełamanie bezpiecznej granicy cenowej w postaci 2000 zł, która dawała przewagę nad innymi producentami plasującymi swoje produkty ze średniej półki jakościowej na tym poziomie cenowym. Obecnie można kupić smartfon za około 2500 zł.

Nie jest to smartfon pierwszego wyboru w tej cenie, ale mocne trzecie miejsce można mu z pewnością przyznać. Szczególnie, że dla fanów lub po prostu posiadaczy innych urządzeń chińskiego producenta Mi 8 Pro będzie idealnym dopełnieniem i stacją kontroli nad "inteligentnym domem".

Niestety, jak na proponowane na rynku produkty, mam wątpliwości, czy jest to produkt flagowy i czy powinien znaleźć się na swojej półce cenowej.

W kolejce nowości czeka już Xiaomi Mi 9, którego premiera odbyła się równocześnie z prezentacją najnowszych produktów Samsunga z serii S. Bryła nieznacznie się zmieniła, ale kilka smaczków z pewnością warto będzie przetestować i omówić.

...
1 2 3 4
Następna

Przeczytaj więcej o:  smartfony , test Mi 8 Pro , Xiaomi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common