Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Strategie

Cyfrowy Polsat może rozwijać się organicznie i wypłacać solidną dywidendę

Urszula Zielińska 09-02-2019, ostatnia aktualizacja 09-02-2019 08:30

Załóżmy jednak, że rząd zakazuje korzystania z produktów wobec tego dostawcy w Polsce. Co by to oznaczało dla Cyfrowego Polsatu? Huawei przekonuje, że koszty infrastruktury będą dużo wyższe.
- Przede wszystkim mamy wielu dostawców i nie jesteśmy uzależnieni tylko od jednego. Jednak jak mówiłem, potrzebne jest strategiczne i racjonalne podejście do tej kwestii.

Na sprzedaż jest Radio Zet. Czy  pana grupa wzięła udział w tym procesie i złożyła ofertę?
- Szczerze powiedziawszy, to warunki cenowe o których mówiło się w mediach, czyniłyby według mnie tę inwestycję nierentowną z punktu widzenia Grupy Polsat.

Koncern Naspers zdecydował o zamknięciu serwisu Showmax w Polsce. Co z nim dalej będzie pana zdaniem? 
- Przede wszystkim jeżeli chodzi o Showmax, to nie widzę sensu w nabywaniu całej firmy czy aplikacji. Według mnie dla Grupy interesująca mogłaby być właśnie ich biblioteka programowa, gdyż jak wspominałem chcemy dostarczać najwyższej jakości kontent. A część oferty Showmaxu na pewno byłaby atrakcyjna dla naszych widzów.

A może jest przeciwnie? Cyfrowy Polsat ma za dużo aktywów i na przykład planuje wyzbyć się infrastruktury lub oddać ją w zarządzanie?
- W biznesie nigdy nie mów nigdy, ale według mojej wiedzy w chwili obecnej nie ma takiego konkretnego planu. Gdyby jednak zdecydowano się sprzedać infrastrukturę, to i tak Grupa miałaby zapewniony do niej dostęp. A dodatkowo dzięki temu Cyfrowy Polsat mógłby np. spłacić i znacznie obniżyć swoje zadłużenie, co wpłynęłoby też pozytywnie na wyniki finansowe. Zawsze kluczowe będzie jednak dla nas zapewnienie i zagwarantowanie sobie dostępu do odpowiedniej infrastruktury. A czy będzie to infrastruktura własna, zewnętrzna czy jak np. w przypadku sieci 5G wspólna czy też publiczna – to ma znaczenie drugorzędne.

Był pan wymieniany w kontekście tzw. afery KNF. Jak to się skończyło?
- To co mieliśmy do powiedzenia w tej sprawie, już powiedzieliśmy.

Czy polityka przeszkadza panu w prowadzeniu biznesu telewizyjnego i zachowania obiektywizmu stacji? Bardziej niż kiedyś?
- Nie, dlaczego. Polsat – z czego jestem bardzo zadowolony jest uznawany w badaniach opinii publicznej za najbardziej obiektywną i rzetelną stację telewizyjną w Polsce. To czym mamy się przejmować? Mamy w Polsce do czynienia z bardzo ostrym sporem politycznym i nie ma powodu, aby Polsat angażował się w ten konflikt.

Dziękujemy za rozmowę.

...
1 2 3
Następna

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , huawei , Plus , Polkomtel , Showmax , zygmunt solorz

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common