Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki Inea w 2018 roku: przychody i EBITDA mocno w górę

Urszula Zielińska 05-02-2019, ostatnia aktualizacja 05-02-2019 14:21

Wielkopolska Inea, kontrolowana przez australijski fundusz Macquarie European Infrastructure Fund 5. podała dziś częściowe dane finansowe za 2018 rok.

Jej służby PR poinformowały, że przychody Inei urosły w porównaniu z 2017 rokiem o 29 proc., a zysk operacyjny powiększony o amortyzację o 25 proc..

Nie podano końcowych kwot. Jak nas poinformowano dotyczą danych grupy, a nie jednostkowych wyników spółki-matki.

Według informacji zamieszczonych w Krajowej Rejestrze Sądowym, w 2017 roku Inea odnotowała jako spółka 270 mln zł przychodów i 83 mln zł EBITDA. Wynik netto spółki był ujemny: strata wyniosła 8,5 mln zł.

Liczba klientów indywidualnych wielkopolskiej grupy przekroczyła 260 tys., a grono klientów biznesowych i instytucjonalnych 11 tys. - podano w informacji prasowej.

Do grupy Inei należy Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa, czyli regionalna sieć wybudowana przy udziale środków unijnych w poprzedniej perspektywie finansowej.

Inea wzięła udział w konkursach na dotacje do budowy sieci światłowodowej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ostatnim rozstrzygniętym konkursie współpracowała z P4, operatorem sieci Play.

W ubiegłym roku pozyskała dofinansowanie 930 mln zł od konsorcjum banków.

Przeczytaj więcej o:  INEA , Macquarie , wss

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common