Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Badanie: mniej niż 10 proc. Polaków korzysta z telefonu stacjonarnego

Urszula Zielińska 29-01-2019, ostatnia aktualizacja 29-01-2019 17:58

Co ciekawe, według deklaracji ankietowanych, koszt pakietu usług utrzymał się na tym samym poziomie i wyniósł 103,1 zł miesięcznie.

Stopniowo upowszechnia się bankowość mobilna i płatności zbliżeniowe. Spośród użytkowników internetu w smartfonie, prawie 37 proc. ma zainstalowaną aplikację banku, a płatności przy pomocy telefonu realizuje około 30 proc. Polaków.

UKE po raz pierwszy spytał ankietowanych o nową technologię sieci komórkowych - 5G. Badanie pokazuje, że słyszało o niej 27,1 proc. badanych, więc całkiem sporo.

Urząd sprawdził przy okazji, jakie jest nastawienie konsumentów do technologii mobilnej jako takiej.

Jak pisała "Rzeczpospolita" we wtorek, do głosu częściej niż zwykle dochodzą środowiska przekonujące, że telefonia mobilna to źródło chorób.

Jak się okazuje, do poglądu że anteny telefonów komórkowych i inne nadajniki szkodzą, skłania się około połowa badanych. Blisko 60 proc. nie chciałoby, aby maszt operatora powstał w odległości 200 metrów od miejsca zamieszkania.

Konsumenci wydają się przy tym świadomi ryzyka płynącego z sieci jako medium  – pokazują badania. 70 proc. korzysta z programów antywirusowych, 92 proc. przekonuje, że ceni sobie prywatność w sieci, ale niecałe 18 proc. stosuje dodatkowe rozwiązania ją zwiększające, np. prywatne połączenia sieciowe (VPN używa 35,1 proc.). 90 proc. nie padło ofiarą nadużyć w sieci – wynika z badania.

1 2
Następna

Przeczytaj więcej o:  5G , badanie konsumenckie UKE , Danae , internet , realizacja , telefon stacjonarny , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common