Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

TESTY Rpkom.pl: Motorola One: coś podobnego, choć nieco innego

Marta Rzeźnicka 28-01-2019, ostatnia aktualizacja 28-01-2019 08:30
źródło: ROL
źródło: ROL

W dolnej części Motoroli niespodzianka! Standardowe wyjście mini-jacka. Nie sposób przecenić to rozwiązanie. Nie tylko w podróży, ale codziennie w ramach zmiennych zestawów samochodowych i słuchawek. Dodatkowo głośnik, który jest poprawny dla audiobooków, za słaby do muzyki klasycznej i akustycznej. Z kolei bardzo dobrze współpracuje z zewnętrznymi słuchawkami, które zwiększają nieco zakres dźwięków i poszerzają ich paletę. Dodatkową zaletą jest obecność zainstalowanego Radia FM. Niektórzy uważają te funkcjonalność za nieco przestarzałą, dla innych to nieodłączny element drogi do pracy, albo wyłączenia z rumoru biura.

Ładowanie poprzez USB typu C jest normą dla telefonów wyższej klasy, mimo to Motorola zdecydowała się na wprowadzenie tego rozwiązania, aby dołączyć do trendu topowych urządzeń. Proces napełniania akumulatora niestety wymaga sporo czasu czyli około 3 godziny do pełnego naładowania. Nie mam jednak wątpliwości, że całkowite naładowanie da całodobową pracę standardowo używającemu smarfona klientowi.

Ekran ma swoje ograniczenia wynikające z budżetu. 5,9 cala technologii IPS w bardzo poręcznej bryle skrywa wyświetlacz w rozdzielczości HD. Standardy klasy średniej to zdecydowanie Full HD. Niższa klasa ujawnia się wysoką jasnością i niewielkimi możliwościami manipulacji ustawieniami. Wyświetlacz może mieć rożne temperatury. Ciepłe, neutralne lub chłodne barwy mogą mieć standardowy lub jaskrawy kontrast.

Łączność klasy premium

Dobrej jakości rozmowy telefoniczne, bez zbędnych pisków i trzeszczeń bardzo częstych, o zgrozo!!, u konkurencji pozwalają spełniać podstawową funkcję telefonu. LTE, dwuzakresowe WiFi, bluetooth 5.0 i… NFC połączą właściciela Motoroli One niemal zawsze i wszędzie. Trudno też się zgubić ponieważ lokalizację zapewniają GPS, GLONASS, BDS i GALILEO. W zasadzie czego chcieć więcej. Jeśli nie mamy ponadstandardowych potrzeb dotyczących łączenia urządzeń między sobą i ciągłego ich wykorzystywania Motorola One spełni wszystkie oczekiwania. Płatności zbliżeniowe są coraz powszechniejsze i coraz chętniej wykorzystywane w Polsce. To daje dużą przewagę Motoroli nad na przykład Xiaomi, które uparcie w klasie średniej nie implementuje modułu zbliżeniowego. Nie miałam problemów z zapłaceniem przy pomocy smartfona, mimo, że połączenia trwały nieco dłużej niż w przypadku telefonów z wyższej półki.

Zabrakło istotnych drobiazgów

Jedną z tych niedoróbek jest brak diody powiadomień. Jest to funkcjonalność, z którą zaprzyjaźniają się błyskawicznie wszyscy pracujący na komputerach czy w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Substytucją braku jest urządzenie ubieralne czyli opaska albo smartwatch. Niestety jest to dodatkowy koszt, podczas gdy niewielkie migające światełko jest nieznacznym wydatkiem produkcyjnym.

Rekompensatą ma być wyświetlacz Moto. Po poruszeniu urządzenia na ekranie pokazują się informacje o poziomie naładowania baterii, data, godzina i nieodebrane połączenia czy komunikaty.

...

Przeczytaj więcej o:  motorola , Motorola One , smartfony , testy smartfonów

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common