Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 11 stycznia

11-01-2019, ostatnia aktualizacja 11-01-2019 07:30

Rzeczpospolita

Postęp technologiczny a godność człowieka
„Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki" – to tytuł dziewiątej konferencji naukowej w ramach projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". Projekt jest prowadzony wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. Od strony merytorycznej koordynuje go Akademia Ignatianum w Krakowie. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Bazą dla naszych rozważań będzie społeczna nauka Kościoła, w której człowiek jest najważniejszy – mówi jezuita, o. Wit Pasierbek, jeden z organizatorów konferencji. Prelegenci skupią się z jednej strony na prawach człowieka, ale też przyjrzą się sferze jego obowiązków. – Będziemy mówić o tym, jak ta tematyka uregulowana została prawnie – zarówno w prawie polskim, jak i międzynarodowym. Pochylimy się przede wszystkim nad poszanowaniem godności człowieka w obliczu rozwijającej się nauki – tłumaczy o. Pasierbek. – Główne tematy konferencji dotyczyć będą praw i obowiązków osoby przede wszystkim w sferze moralnej, etycznej, społecznej – dodaje jezuita. Jak podkreśla, postęp technologiczny nie zawsze idzie w parze ze sprawami etycznymi i dlatego rozmowa na ten temat jest tak ważna.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1394336-Postep-technologiczny-a-godnosc-czlowieka.html (dostęp płatny)

Zaczyna się rewolucja w telewizyjnym kablu
Największe kablówki w kraju od czerwca będą musiały udostępnić konkurentom swoje sieci w blokach – przewiduje plan szefa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Urszula Zielińska Projekty decyzji regulujących dostęp do infrastruktury największych telewizji kablowych: UPC, Vectry, Multimediów, Inei i Toya oraz Netii, opublikował w czwartek Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Tym samym po półtora roku od zapowiedzi rusza najważniejszy etap zmian w sektorze, który do tej pory regulowany nie był. Marcin Cichy, prezes UKE, przekonuje, że regulacje są potrzebne, aby przyspieszyć procedury blokujące rozwój rywalizacji o abonenta. Kablówki alarmują, że ograniczą inwestycje.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1394317-Zaczyna-sie-rewolucja--w-telewizyjnym-kablu.html (dostęp płatny)

...
1 2 3
Następna

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common