Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 11 stycznia

11-01-2019, ostatnia aktualizacja 11-01-2019 07:30

Manta znów wstrzymuje debiut
Producent elektroniki kilka miesięcy temu zakładał, że wejdzie na GPW jesienią 2019 r. Teraz plany debiutu wstrzymał. Kolejny raz. Plan był już zarysowany: przewidywał pozyskanie z emisji publicznej co najmniej 30 mln zł , które firma miała przeznaczyć na podwyższenie kapitału obrotowego oraz debiut w III kwartale tego roku.
https://www.pb.pl/manta-znow-wstrzymuje-debiut-950266 (dostęp płatny)

Warto znać Office i angielski
W wyszukiwarce kandydatów serwisu Goldenline w 2018 r. pracodawcy najczęściej otwierali zakładkę „IT — rozwój oprogramowania” (12 proc.). Na drugim miejscu znaleźli się sprzedawcy (11 proc.), na trzecim — osoby od finansów i ekonomii (10 proc.). Zaraz za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją inżynieria i obsługa klienta (po 10 proc.) oraz administracja biurowa (8 proc.). Najwięcej ofert bezpośrednio od rekruterów dostały osoby między 27. a 36. rokiem życia (50 proc.), następnie w wieku 37-45 lat (25 proc.). 
https://www.pb.pl/warto-znac-office-i-angielski-950258 (dostęp płatny)

Oferujący czeka na rewolucję DataWalk
Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ wycenili spółkę na 192-331 mln zł. U progu emisji rynek określał jej wartość na 91 mln zł. Rzadko zdarza się, by na główny rynek warszawskiej giełdy szła spółka, która zysków nie ma i raczej szybko mieć ich nie będzie. Tak przynajmniej wynika z prognoz analityków Domu Maklerskiego BOŚ, którzy 2 stycznia opublikowali raport, w którym wycenili DataWalk (dawniej PiLab) na 192-331 mln zł. Firma, która notowana jest na NewConnect, wyceniana jest tam na 91 mln zł. 
https://www.pb.pl/oferujacy-czeka-na-rewolucje-datawalk-950249 (dostęp płatny)

Bitcoin poniżej 4000 USD
Cena najbardziej znanej kryptowaluty spadła w czwartek poniżej 4000 USD. Wraz z bitcoinem tanieją inne kryptowaluty, a Bloomberg Galaxy Crypto Index, uwzględniający zmiany notowań największych wirtualnych pieniędzy, spada o 7,7 proc. Timothy Tam, współzałożyciel i prezes firmy analitycznej CoinFi, specjalizującej się w kryptowalutach uważa, że nie ma jednoznacznego powodu wyraźnej przeceny.
https://www.pb.pl/bitcoin-ponizej-4000-usd-950247 (dostęp płatny)

Polacy zeskanowali portal słynnego zabytku Samarkandy
W Samarkandzie w Uzbekistanie wokół placu Registan znajdują się trzy potężne medresy, czyli szkoły teologiczne, składające się z sal wykładowych, meczetu, atrium ze studnią i swoistego akademika. Jedną z nich jest słynna medresa Sher Dor z olbrzymią, składającą się z tysięcy terakotowych płytek, mozaiką na portalu, przedstawiającą m.in. lwy (chociaż wyglądają jak tygrysy), śnieżnobiałe gazele i słońce o ludzkim obliczu. Za pomocą skanera laserowego portal zabytku zeskanowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej. Uzyskane w ten sposób dane pomogą w renowacji XVII-wiecznego zabytku.
https://www.pb.pl/polacy-zeskanowali-portal-slynnego-zabytku-samarkandy-950245 (dostęp płatny)

...

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common