Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 11 stycznia

11-01-2019, ostatnia aktualizacja 11-01-2019 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Trefna trutka na trolle
Jak nie paść ofiarą przemocy słownej w sieci? Najlepiej wylogować się z FB i Twittera, bo w mediach społecznościowych wolność słowa jest przedkładana nad ochronę dobrego imienia.
S. A18-A19

Gazeta Wyborcza

CES2019: jak widzą przyszłość producenci gadżetów
Największe na świecie targi elektroniki to spełnienie snów miłośników S.F.: jeżdżące walizki, składany smartfon, latająca taksówka, czy rozwijane telewizory. Wiele z tych gadżetów to prorotypy. Inne rozwiązują nie istniejące problemy.
S. 14

Parkiet

Teraz UKE ureguluje sieci kablówek
Rusza najważniejsza faza regulacji telewizji kablowych. Dostęp do ich sieci w budynkach będzie prostszy. Projekty decyzji regulujących dostęp do infrastruktury największych telewizji kablowych – UPC, Vectry, Multimediów, Inei, Toya oraz Netii – opublikował Urząd Komunikacji Elektronicznej.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805908_Teraz_UKE_ureguluje_sieci_kablowek.html (dostęp płatny)

Lekka odwilż w Państwie Środka
Spółki notowane na GPW chcą zwiększać sprzedaż w Chinach.Obserwowane w zeszłym roku nasilenie cenzury w Chinach pokrzyżowało szyki wielu producentom gier i sprawiło, że prognozy dla globalnego rynku poszły wyraźnie w dół. Na horyzoncie pojawiają jednak sygnały świadczące o poprawie sytuacji. Trigon DM informuje, że kolejne 84 gry zostały zatwierdzone przez chińskiego regulatora. Wcześniej, pod koniec grudnia – po wielomiesięcznym zamrożeniu rynku – dopuszczono do sprzedaży pierwszą transzę 80 nowych produkcji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805923_Lekka_odwilz_w_Panstwie_Srodka.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Ustawa może stłamsić kredyty
Banki i firmy pożyczkowe nie będą mogły rozwijać modeli do oceny ryzyka kredytowego — wynika z projektu zmian wprowadzanych pod pretekstem RODO. Straty gospodarki mogą iść w miliardy — ostrzegają eksperci. W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy, doprecyzowującym przepisy pod kątem RODO — unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (numer 3050). Proponowane zmiany w prawie bankowym zakładają stworzenie zamkniętego katalogu danych, wykorzystywanych do oceny ryzyka kredytowego konsumentów — art. 49 pkt 4. Sęk w tym, że znalazły się w nim podatkowe dane personalne i finansowe. Tymczasem obserwujemy wysyp rozwiązań technologicznych, umożliwiających analizę danych behawioralnych na podstawie śladów, jakie zostawiamy po sobie w internecie, czy zostawianych przez nasze urządzenia z...
https://www.pb.pl/ustawa-moze-stlamsic-kredyty-950269 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common