Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Regulacje i prawo

Prezes UKE: telewizji kablowe regulowane od czerwca

Urszula Zielińska 10-01-2019, ostatnia aktualizacja 10-01-2019 19:52

- Nie mieliśmy jeszcze czasu na szczegółowe przeanalizowanie wszystkich załączników do projektu decyzji, dlatego trudno nam oceniać skutki ekonomiczne. Jednak już pobieżna lektura rodzi więcej pytań niż odpowiedzi o politykę regulacyjną. Netia nie odnotowała dotychczas większego zainteresowania dostępem do swojej infrastruktury kablowej w budynkach wielorodzinnych ze strony konkurentów i nie była nigdy potrzebna na tym tle jakakolwiek interwencja prezesa UKE. Tymczasem Prezes UKE ponownie proponuje regulowanie zaledwie kilku operatorów, w tym Netii, i tylko w budynkach wielorodzinnych. Trudno mówić o równym traktowaniu, gdy pomija się setki innych,mniejszych operatorów oraz Orange Polska, szczególnie w kontekście zapowiadanej deregulacji LLU - mówi Karol Wieczorek.

- Projektowane decyzje zostały wydane mimo istotnych wątpliwości co do zgodności ich podstawy prawnej z prawem unijnym. Prawo unijne dopuszcza nakładanie obowiązku stosowania ofert ramowych zasadniczo wyłącznie w przypadku podmiotów o znaczącej pozycji rynkowej, po przeprowadzeniu analizy rynku. W niniejszym przypadku kryteria te nie zostały spełnione – komentuje Jakub Woźny, prawnik z Kancelaria Prawna Media.

- Decyzje zostały oparte o przepisy Prawa telekomunikacyjnego przyjęte w trybie niezgodnym z Konstytucją RP (inicjatywę ustawodawczą w ramach projektu nowelizacji wykazał Senat), co skutkuje ich nieważnością. W konsekwencji planowane regulacje mogą rodzić odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa – uważa Jakub Woźny.

1 2 3
Następna

Przeczytaj więcej o:  Marcin Cichy , regulacje , telewizje kablowe , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common