Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Przegląd prasy rpkom.pl

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 10 stycznia

10-01-2019, ostatnia aktualizacja 10-01-2019 07:30

Sonnar tworzy gry dla osób niewidomych
Działający w branży gier start-up chce stworzyć globalną platformę do udostępniania treści audio dla osób z niepełno sprawnościami. Jarosław Beksa przez wiele lat pracował w Telekomunikacji Polskiej (TP). Wraz z grupą zapaleńców tworzył usługi głosowe wykorzystywane w telefonach stacjonarnych. Podczas testów wspomnianych usług osoby niewidome odpowiadały na pytanie, jak lubią spędzać wolny czas. 
https://www.pb.pl/sonnar-tworzy-gry-dla-osob-niewidomych-950145 (dostęp płatny)

Tajlandia reguluje sprzedaż coinów
Ministerstwo Finansów Tajlandii przyznało cztery licencje na prowadzenie handlu cyfrowymi aktywami — wynika z oświadczenia resortowej komisji ds. papierów wartościowych i wymiany walut, na którą powołuje się portal „Bangkok Post”.
https://www.pb.pl/tajlandia-reguluje-sprzedaz-coinow-950133 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Europa na technologicznym zakręcie
Przez kilkanaście wieków mieszkańcy Starego Kontynentu przywykli do tego, że świat kręci się wokół nich. To już przeszłość. USA i Chiny zdominowały gospodarkę. Jeśli nie postawimy na nowe technologie, zostaniemy jeszcze bardziej w tyle.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1394181-Europa-na-technologicznym-zakrecie.html (dostęp płatny)

Przetargi wkraczają w epokę cyfrową
Wykonawca będzie mógł wysłać e-fakturę zamawiającemu, używając przeznaczonej do tego platformy internetowej. Od 18 kwietnia 2019 r. zamawiający i wykonawcy przy realizacji zamówień publicznych będą mogli się rozliczać za pomocą faktur elektronicznych. Posłuży temu bezpłatna Platforma Elektronicznego Fakturowania, której wersję testową można już wypróbować pod adresem efaktura.gov.pl.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1394154-Przetargi-wkraczaja--w-epoke-cyfrowa.html (dostęp płatny)

1 2 3
Następna

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common