Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Przegląd prasy rpkom.pl

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 10 stycznia

10-01-2019, ostatnia aktualizacja 10-01-2019 07:30

Parkiet

Aukcja pasma 5G już niestraszna?
2 mld zł może pozyskać Grupa Play Communications z emisji obligacji – zgodziły się banki finansujące komórkowego operatora. Tomasz Poźniak, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w Playu, zapewnia, że firma nie ma jeszcze konkretnego planu na wykorzystanie tych środków. Zdaniem Pawła Szpigla, analityka Domu Maklerskiego mBanku, Play, kierowany przez Jean-Marca Hariona, renegocjując umowę kredytową, zadbał o większą elastyczność na wypadek przetargu lub aukcji częstotliwości dla sieci nowej generacji 5G. Nowe zapisy umowy są korzystne także dla głównych akcjonariuszy Playa. Mogą dowolnie dysponować akcjami spółki bez obaw, że pogorszy się jej sytuacja.  http://archiwum.parkiet.com/artykul/805886_Aukcja_pasma_5G_juz_niestraszna.html (dostęp płatny)

W technologii każdy segment to inna historia i inne ryzyko
- pisze Łukasz Zymiera młodszy zarządzający, Caspar AM
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805878_W_technologii_kazdy_segment_to_inna_historia_i_inne_ryzyko.html (dostęp płatny)

Trump skłania się do zawarcia porozumienia z Chińczykami
Niedawna przecena na giełdach sprawiła, że zwolennicy twardego kursu wobec Pekinu nie mogą już wykorzystywać argumentu, że wojna handlowa ma ograniczony wpływ na Amerykę.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805874_Trump_sklania_sie_do_zawarcia_porozumienia_z_Chinczykami.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Pomyłka otworzyła drogę na GPW
Podczas gorącego walnego Elektrimu reprezentant Zygmunta Solorza uznał, że uchwały o powrocie na giełdę nie podjęto. Mylił się. Zamieszanie w Elektrimie po poniedziałkowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zrobiło się jeszcze większe niż dotychczas. W gorącej atmosferze głosowano wtedy nad uchwałami w sprawie dużej emisji nowych akcji, a także ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na GPW walorów, które wykluczono z notowań ponad dekadę temu.
https://www.pb.pl/pomylka-otworzyla-droge-na-gpw-950156 (dostęp płatny)

Informatycy słono kosztują

Średniomiesięczny koszt świadczeń pracowniczych w większości giełdowych spółek informatycznych zawiera się w przedziale od 6,2 tys. zł do 11 tys. zł w przeliczeniu na jeden etat — wynika z opracowania portalu Wynagrodzenia.pl przy wykorzystaniu narzędzia Sedlak & Sedlak Compensation Assessment Tool.
https://www.pb.pl/informatycy-slono-kosztuja-950151 (dostęp płatny)

...

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common