Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Przegląd prasy rpkom.pl

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 10 stycznia

10-01-2019, ostatnia aktualizacja 10-01-2019 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Będzie zrzutka na portal PPK
Instytucje finansowe (czyli towarzystwa funduszy inwestycyjnych, powszechne towarzystwa emerytalne, pracownicze towarzystwa emerytalne i zakłady ubezpieczeń), które chcą oferować przedsiębiorcom usługi prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK), będą musiały przeznaczyć na utworzenie i prowadzenie nowego portalu po 700 tys. zł.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/56203,10-stycznia-2019/66936,Gazeta-Prawna.html/686360,Bedzie-zrzutka-na-portal-PPK.html (dostęp płatny)

Komputer rozstrzygnie, kto jest wiarygodny dla banku
Czy klienci powinni mieć prawo do poznania przyczyn odmowy kredytu? Rząd uważa, że tylko wtedy, gdy decyzja jest podejmowana w sposób automatyczny, posłowie chcą poprawek. Badając zdolność kredytową i analizując ryzyko kredytowe, banki sprawdzają dane historyczne i na ich podstawie próbują przewiedzieć, jak może zachować się klient. Najważniejsze jest oczywiście to, jak dotychczas spłacał swoje zobowiązania, ile zarabia, jakie ma wydatki. Banki chętnie jednak sięgają głębiej i biorą pod uwagę np. historię transakcji dokonywanych kartą kredytową. Wszystko to pozwala na profilowanie klienta i wydanie ostatecznej oceny, czy kredyt w ogóle zostanie przyznany, a jeśli tak, to na jakich warunkach. Oczywiście danych tych nie analizuje człowiek, tylko algorytm, czyli mówiąc językiem RODO, mamy do czynienia z zautomatyzowanym przetwarzaniem.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/56203,10-stycznia-2019/66936,Gazeta-Prawna/686371,Komputer-rozstrzygnie-kto-jest-wiarygodny-dla-banku.html (dostęp płatny)

Elektroniczna teczka pracownicza. Ministerstwo pozwala na elastyczność
Zgodnie ze stanowiskiem resortu system teleinformatyczny to niekoniecznie jedna aplikacja czy program, ale zbiór oprogramowania. Ponadto w ocenie resortu dokumenty elektroniczne mogą być numerowane w różny i nie zawsze ciągły sposób, a co najważniejsze, większość danych można zapisywać na bieżąco jedynie w bazie danych, a nie od razu w odrębnych plikach. Przypomnijmy: przepisy o elektronicznej dokumentacji pracowniczej weszły w życie 1 stycznia tego roku.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/56203,10-stycznia-2019/66937,Kadry-i-place/686335,Elektronicznie-czyli-jak-Ministerstwo-Cyfryzacji-wyjasnia-zawilosci-zwiazane-z-prowadzeniem-dokumentacji-pracowniczej.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common