Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 9 stycznia

09-01-2019, ostatnia aktualizacja 09-01-2019 07:30

Wyborcza.tech/Gazeta Wyborcza

CES 2019: widzieliśmy składany smartfon
Telefon, który można złożyć jak portfel albo kartkę papieru już istnieje. Widzieliśmy go na targach CES w Las Vegas. FlexPai firmy Royole to pierwszy na świecie składany smartfon. W wersji rozłożonej jest właściwie tabletem - AMOLED-owy ekran ma wtedy przekątną 7,8" i rozdzielczość 1920 x 1440 pikseli. Jednak na efektowności zyskuje dopiero po złożeniu - ma się wtedy wrażenie trzymania w ręku złożonej książeczki. Jest dość grube, ale wygląd zakrzywionego ekranu rekompensuje rozmiar. 
http://wyborcza.pl/7,156282,24343881,ces-2019-widzielismy-pierwszy-skladany-smartfon.html (dostęp płatny)

CES 2019: w poszukiwaniu zdrowego snu i zdrowego rozsądku
Czy technologie mogą poprawić nasz sen albo laktację u kobiet? Producenci z całego świata upierają się, że tak, i chcą to udowodnić na największych targach elektroniki na świecie, które odbywają się w Las Vegas.
http://wyborcza.pl/7,156282,24343864,ces2019-w-poszukiwaniu-zdrowego-snu-i-zdrowego-rozsadku.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

MC odgrzewa blockchainowy kotlet
Ministerstwo Cyfryzacji powołało grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchaina. Podobna inicjatywa w resorcie już była. Jej wadą okazała się zbyt duża koncentracja na projektach kryptowalutowych i resort odciął się od blockchainowców. 
https://www.pb.pl/mc-odgrzewa-blockchainowy-kotlet-950047 (dostęp płatny)

E-recepty ruszyły z kopyta
Od 1 stycznia wszystkie apteki w Polsce mają obowiązek przyjmowania elektronicznych recept. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania systemu w całym kraju do przyjmowania e-recept było zdolnych 14,1 tys. z 14,5 tys. aptek. Do tej pory wpłynęło 121 tys. e-recept. Dla porównania w Polsce co roku wystawia się około 250 mln papierowych recept.
https://www.pb.pl/e-recepty-ruszyly-z-kopyta-950049 (dostęp płatny)

Asseco rozwinie system Fronteksu
Frontex, Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej, to instytucja, z którą Asseco współpracuje od lat. Teraz podpisało kolejny kontrakt. To szacowana na blisko 8 mln EUR netto umowa ramowa na rozwój nowej wersji systemu Opera, który służy przede wszystkim do kontroli granic. Choć jest to umowa ramowa, została podpisana tylko z jednym wykonawcą — właśnie Asseco.
https://www.pb.pl/asseco-rozwinie-system-fronteksu-950045 (dostęp płatny)

...

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common