Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 9 stycznia

09-01-2019, ostatnia aktualizacja 09-01-2019 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Cyberpolicja znajduje i ratuje samobójców
Przy wsparciu pracowników portali funkcjonariusze coraz skuteczniej docierają do osób, które w sieci informują, że chcą odebrać sobie życie. Schemat jest podobny: ktoś pisze na forum internetowym albo na portalu społecznościowym, że ma myśli samobójcze. Moderatorzy forum, administratorzy portalu albo użytkownicy przekazują informację policji, a ta podejmuje działania. W ubiegłym roku takich akcji funkcjonariusze Biura do Walki z Cyberprzestępczością przeprowadzili 250.
https://edgp.gazetaprawna.pl/wydanie/56202,9-stycznia-2019/66931,Dziennik-Gazeta-Prawna/6 (dostęp płatny)

Przygotowania do sieci 5G
Przyjęty wczoraj przez rząd projekt nowelizacji ustawy – Prawo telekomunikacyjne umożliwi przejmowanie częstotliwości pod szerokopasmowy internet 5G. Już w 2016 r. w ramach UE zawarto porozumienie dotyczące rezerwacji częstotliwości przeznaczonych na budowę bezprzewodowej sieci 5G. Dotyczy ono pasma 700 MHz. Problem w tym, że w wielu państwach częstotliwość ta jest wykorzystywana do innych celów. W Polsce do przesyłania sygnału przez multipleksy cyfrowej telewizji. Nowelizacja przepisów umożliwi państwu przejmowanie tej częstotliwości.
https://edgp.gazetaprawna.pl/wydanie/56202,9-stycznia-2019/66933,Gazeta-Prawna/4 (dostęp płatny)

E-recepta do zrealizowania w (prawie) każdej aptece
Od 1 stycznia br. wszystkie apteki w Polsce są zobowiązane do podłączenia do platformy e-Zdrowie. Daje ona możliwość realizacji e-recept, ale także generowania elektronicznego Dokumentu Realizacji Recepty. Oznacza to, że każda zrealizowana recepta, zarówno elektroniczna, jak i papierowa, zostanie zarejestrowana w systemie i udostępniona pacjentowi a portalu Pacjent.gov.pl. Wiceminister zdrowia poinformował, że w systemie jest już 97 proc. z 14,5 tys. aptek w Polsce. Niewielki odsetek niepodłączonych do systemu to placówki, które czekają na aktualizację oprogramowania.
https://edgp.gazetaprawna.pl/wydanie/56202,9-stycznia-2019/66933,Gazeta-Prawna/11 (dostęp płatny)

Nieoczywiste skutki umieszczenia przycisku „Lubię to” na blogu
Operator strony internetowej nie ma pojęcia, że umieszczając na niej facebookowy przycisk „Lubię to”, zbiera jakieś dane, nie widzi tych danych, nie wie co się z nimi dzieje. Jednocześnie – zgodnie z opinią rzecznika generalnego TSUE, wyrażoną w sprawie C-40/17 – jest administratorem danych osobowych.
https://edgp.gazetaprawna.pl/wydanie/56202,9-stycznia-2019/66933,Gazeta-Prawna/6 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common