Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 8 stycznia

08-01-2019, ostatnia aktualizacja 08-01-2019 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Telewizja piątej generacji
Sieć 5G jest już używana na świecie do przesyłania na żywo transmisji w wysokiej jakości. Gdy południowokoreański kanał rozrywkowy XtvN transmitował odbywającą się w Seulu ceremonię odliczania ostatnich minut przed nadejściem 2019 r. sygnał telewizyjny zamiast przez zazwyczaj używane do tego celu tradycyjne łącza był przekazywany za pośrednictwem telekomunikacyjnej sieci piątej generacji (5G).
S. A11

Uwaga na nieprawidłowe e-podpisy
Przedsiębiorcy posługujący się podpisem elektronicznym powinni zwrócić uwagę, czy nie bazuje o na przestarzałym algorytmie SHA-1. Złożone z jego użyciem oferty mogą okazać się nieważne. (...) W przetargu na dostawę sprzętu komputerowego dla gminy Stalowa Wola jeden z wykonawców złożył podpis elektroniczny z użyciem SHA-1. Opatrzył nim jednolity elektroniczny dokument zamówienia (JEDZ). Zamawiający nie dostrzegł w tym problemu i uznał JEDZ za złożony prawidłowo. Zostało to zakwestionowane w odwołaniu wniesionym do Krajowej Izby Odwoławczej. Sąd zgodził się, że JEDZ został podpisany nieprawidłowo.
S. B7

Jak firma ma walczyć z hejtem w internecie
Przedsiębiorcy nierzadko stają się obiektem ataków hejterskich. W takiej sytuacji zwykle stawiają sobie pytanie, jak podjąć walkę z hejtem, aby była skuteczna? W przypadku przedsiębiorców niezwłoczna reakcja na tego typu działania ma szczególnie istotne znaczenie.
S. D1-D8

Guess przykładnie ukarany za geoblokowanie
Firma odzieżowa ograniczała sprzedaż online i narzucała detalistom ceny odsprzedaży w krajach UE. Komisja Europejska uznała, że było to łamanie prawa i nałożyła aż 40 mln euro kary.
S. C3

Gazeta Wyborcza

Rok jednorożców na Wall Street
Ten rok może być rekordowy pod względem debiutów giełdowych firm technologicznych. W kolejce są już Uber, Lyft, czy Slack. Za nimi mogą iść AirBnB, Palantir i Pinterest. Czy zdążą przed kryzysem?
S. 12

Parkiet

W 2019 r. doczekamy się jednorożca?
Łączenie korporacji ze startupami. Rynek innowacji potrzebuje impulsów i te zaczynają się pojawiać. W tym roku startupy, ale również dojrzałe przedsiębiorstwa, poszukujące nowatorskich rozwiązań, zyskają dodatkowy napęd. Zaproponowana przez resort przedsiębiorczości regulacja o tzw. prostej spółce akcyjnej ma rozkręcić rynek młodych i innowacyjnych firm. Ułatwi zakładanie działalności i pozyskiwanie kapitału. – To odpowiedź na postulaty środowisk startupowych, które wskazywały na potrzebę zupełnie nowej, elastycznej formy prawnej, ułatwiającej rozwój innowacyjnych przedsięwzięć – podkreśla Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/805785_W_2019_r_doczekamy_sie_jednorozca.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common