Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

"Parkiet": analityk Haitong Bank najlepszy od telekomunikacji

Marta Rzeźnicka 07-01-2019, ostatnia aktualizacja 07-01-2019 08:48

Dziennik "Parkiet" opublikował wyniki najnowszej edycji rankingu analityków biur maklerskich zajmujących się akcjami spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

35 zespołów zarządzających towarzystwami funduszy inwestycyjnych i otwartymi funduszami emerytalnymi wskazało m.in. najlepszych specjalistów od analizy firm telekomunikacyjnych i IT.

"W kategorii telekomunikacja i media zwycięzcę można było obstawiać w ciemno" - pisze "Parkiet". Zwycięzcą został Konrad Księżopolski, szef działu analiz w Haitong Banku. Drugie miejsce przypadło Sobiesławowi Pająkowi z Domu Maklerskiego BOŚ, który tym samym w kategorii tej w porównaniu z poprzednią edycją rankingu poprawił się o jedną pozycję. Trzecie miejsce zajął Marcin Nowak z Ipopemy Securities, który rok wcześniej zajął dopiero szóste miejsce.

Ranking najlepszych analityków sektora IT nie zmienił się w porównaniu z tym sprzed roku. Pierwsze miejsce przypadło Sobiesławowi Pająkowi, drugie Konradowi Księżopolskiemu , a trzecie miejsce zajął Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Konrad Księżopolski pracuje jako analityk rynku akcji spółek publicznych od 12 lat, a z rynkiem kapitałowym związany jest od 15 lat.

Zgodnie z jego oficjalnym CV pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w takich firmach jak Hexus Capital Management i Cobo Consulting. Pracował jako analityk dla Domu Maklerskiego Millennium, Wood and Company oraz Erste Securities. Z filią chińskiego banku Haitong Bank związany jest od grudnia 2013 roku.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  analitycy , GPW , Konrad Księżopolski , telekomunikacja

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common