Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 7 stycznia

07-01-2019, ostatnia aktualizacja 07-01-2019 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Raport tylko z e-podpisem
Krajowy Rejestr Sądowy nie przyjmuje sprawozdań finansowych podpisanych profilem zaufanym ePUAP. Wymaga podpisu kwalifikowanego, a za taki trzeba zapłacić To zaskakujące, bo przepisy ustawy o rachunkowości dopuszczają oba sposoby sygnowania rocznych raportów.
S. A1, B2

Hakerski atak na konta niemieckich polityków
Instytucje i osoby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo w ogniu krytyki po największym w historii wycieku danych.
S. A14

E-dokumentacja wyląduje na papierze
Od stycznia pewne elementy dokumentacji medycznej muszą być prowadzone w formie elektronicznej. Nie oznacza to jednak, że w tej wersji otrzyma je pacjent. Formę elektroniczną muszą mieć obowiązkowo karta wypisu ze szpitala, informacja, którą pacjent otrzymuje w razie odmowy przyjęcia oraz zwrotna informacja od specjalisty do lekarza kierującego. (...) Resort zdrowia podkreśla bowiem, że obowiązek dotyczy na razie tylko prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej. Zatem trzeba ją w ten sposób wytworzyć. Ale już niekoniecznie przekazać pacjentowi.
S. B10

Parkiet

Ranking analityków. Najlepsi specjaliści w podziale na sektory, które badają

Tradycyjnie w zestawieniach sektorowych zarządzający wybierali trójkę najlepszych analityków, przyznając im punkty od 1 do 3, gdzie 3 było najlepszą oceną. Od kilku edycji inne kryteria towarzyszą wyborowi najlepszego analityka bez podziału na sektory i najlepszego zespołu analitycznego. Stanowią one dwie oddzielne kategorie, którym też towarzyszą oddzielne głosowania. Tutaj przyznawano noty od 1 do 5, gdzie 5 było najlepszą oceną. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy głosujący decydowali się na przyznawanie punktów we wszystkich kategoriach sektorowych. Obecna edycja rankingu cieszyła się dużym zainteresowaniem zarządzających TFI i OFE. W głosowaniu udział wzięło 35 zespołów.

W kategorii telekomunikacja i media zwycięzcę można było obstawiać w ciemno. Od wielu lat obszar ten jest zdominowany przez Konrada Księżopolskiego, szefa działu analiz w Haitong Banku. W tej edycji rankingu również nie miał on sobie równych. Za jego plecami znalazł się Sobiesław Pająk z DM BOŚ, który tym samym w kategorii tej w porównaniu z poprzednią edycją rankingu poprawił się o jedną pozycję. Trzecie miejsce zajął z kolei Marcin Nowak z Ipopemy Securities (awans z szóstego miejsca). W sektorze IT status quo. Podium jest dokładnym odzwierciedleniem tego z poprzedniej edycji rankingu. Oznacza to, że pierwsze miejsce przypadło w udziale Sobiesławowi Pająkowi z DM BOŚ, drugie Konradowi Księżopolskiemu z Haitong Banku, a trzecie miejsce zajął Paweł Szpigiel z DM mBanku.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/805771_Ranking_analitykow__%7C_Najlepsi_specjalisci_w_podziale_na_sektory_ktore_badaja.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common